Zakończenie Oktawy Bożego Ciała - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w żywieckiej katedrze organizowana jest specjalna msza św. z nieszporami, po której wyrusza procesja do czterech ołtarzy przy kościele św. Krzyża. W towarzystwie licznie zgromadzonych czcicieli Najświętszego Sakramentu dziękujemy Panu Jezusowi za Jego żywą obecność

pomiędzy nami w czasie każdej mszy św. W komunii św. przyjmujemy dar jego niewysłowionej miłości i słowa zapewnienia, że „każdy, kto spożywa moje Ciało ma życie wieczne.” Niech ta obietnica spełnia się w życiu wszystkich parafian Żywca, którzy często przyjmują święty chleb z ołtarzy naszych świątyń, a kult Bożego Ciała niech ciągle się rozwija w rodzinach naszej parafii.

ks. RJ.