Dziękczynna pielgrzymka dzieci klas III - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Dzieci naszej parafii w Żywcu po uroczystości  I-szej Komunii Św. w III klasie wyjeżdżają na dziękczynne pielgrzymki za dar eucharystii. Wybieramy różne miejsca, aby w nich podziękować P. Jezusowi za ten dar, który zapewnia życie wieczne. W tym roku odwiedziliśmy Sanktuarium

Św. Mikołaja w Pierścu koło Skoczowa. Tam też odbyła się uroczysta msza św., podczas której dzieci podziękowały za dar, który po raz pierwszy przyjęły w maju rok temu. Po mszy św. ks. proboszcz Zbigniew Paprocki przedstawił historię figury św. Mikołaja zachęcając dzieci, aby często modliły się do tego pewnie ulubionego patrona młodych pokoleń. Można było zabrać ze świątyni specjalną chusteczkę, która potarta o figurę świętego ma przynosić ulgę w cierpieniu przykładana do bolesnego miejsca na ciele. Po posiłku i zakupie pamiątek dalszy ciąg wyjazdu poprowadził pielgrzymów na Kaplicówkę w Skoczowie, czyli miejsce, na którym dokładnie 20 lat temu (22 maja 1995r.) modlił się św. Jan Paweł II zachęcając Polaków, aby w codziennym życiu nie zapominali o swoim sumieniu. W czasie mszy św. w tym dniu  patrona naszej diecezji Jana Sarkandra zaliczył do grona świętych. Stamtąd wyjechaliśmy do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie uczestniczyliśmy min. w pokazie lotów ptaków drapieżnych. Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę oraz za wiele radości, które wraz z dziećmi klas III wspólnie przeżyliśmy.

ks.RJ.