Msza św. i modlitwa za strażaków powiatu żywieckiego - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

W naszej katedrze w sobotę 9 maja odbyła się uroczysta msza św. w intencji strażaków powiatu żywieckiego. Wobec wystawionych na ołtarzu relikwii św. Floriana, licznie zebranych zastępów druhów i druhn kapłani modlili się do Boga prosząc o potrzebne łaski dla

ratowników gotowych nieść pomoc nie wykluczając nawet takich sytuacji, w których zagrożone jest ich własne życie. Za taką właśnie gotowość dziękował zebranym strażakom ks. Adam Hopciaś – proboszcz ze Sporysza, który w wygłoszonym kazaniu mocno podkreślał tę nieustającą czujność ratowników z okolicznych miejscowości, dzięki której w wypadku zagrożenia nigdy nie pozostajemy sami.