MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Każdego roku 3 maja, Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki

Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym też uroczystym dniu odbyła się w naszej katedrze  msza św. w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej ks. infułat Władysław Fidelus, a okolicznościowe słowo wygłosił ks. prałat Stanisław Kozieł proboszcz z Żywca Zabłocia. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że losy naszej Ojczyzny od początku jej istnienia złączone były z osobą Najświętszej Maryi Panny. Przytaczając liczne i piękne świadectwa wieszczów minionych epok ks. Stanisław wskazywał na nieustanną opiekę Bożej Rodzicielki nad Polską i nad Kościołem. Razem z Nią przeżywaliśmy czasy wzrostu i radości, ale również czasy smutków i niepokojów. Na koniec kaznodzieja wezwał  nas  wszystkich, abyśmy na co dzień w sercu nosili i pielęgnowali nieustanny szacunek do Matki naszego Zbawiciela i często w życiu wzywali Jej opieki.  We mszy św. wzięło udział wielu wiernych naszej parafii oraz co należy mocno podkreślić liczne  poczty sztandarowe z placówek szkolnych, opiekuńczych i samorządowych naszego miasta, a także, jak zwykle w podobnych uroczystościach parafialny chór Lutnia.