Obraz MB Rychwałdzkiej w naszej parafii - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Cudowny obraz Matki Bożej znajduje się w Rychwałdzie od 1644 roku, kiedy został podarowany przez Katarzynę Grudzińską z Komorowskich. Pochodzi z końca XV lub początku XVI wieku i prawdopodobnie jest dziełem cechowego, nieznanego artysty. 18 lipca 1965 roku obraz został

koronowany koronami papieskimi przez Prymasa Polski ks. Stefana Wyszyńskiego i arcybiskupa Karola Wojtyłę.

Obraz, po renowacji, znajdzie się ponownie w rychwałdzkim kościele w niedzielę 1 marca o godz. 11.00. Ponownego wprowadzenia do świątyni dokona ks. Bp Tadeusz Rakoczy.

Od piątku wieczora obraz znajduje się konkatedrze w Żywcu, gdzie będzie można go zobaczyć do porannej niedzielnej mszy świętej. Później zostanie przywieziony na granicę Rychwałdu i uroczyście procesyjnie wprowadzony do miejscowego kościoła.