Plan kolędy 2014/2015 - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

We Wspólnocie Kościoła wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo, ale również spotkanie kapłana z parafianami.

Jest to okazja do osobistego spotkania z księdzem, wzajemnego poznania się, do rozmowy o ważnych sprawach parafii i rodziny. Kapłan przynosi do naszych domów błogosławieństwo,

a w jego osobie naszym rodzinom i dziełom błogosławi sam Jezus Chrystus. Taki właśnie jest cel kolędy, dlatego nie pozwólmy, by jej znaczenie przysłaniała nam przysłowiowa „koperta”.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej kreśli się na drzwiach znaki K + M + B oraz cyfry – datę aktualnego roku. Tradycyjnie litery te interpretuje się jako inicjały imion trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli ze Wschodu do Betlejem. Zapisane w formie C + M + B można także interpretować jako skrót zwrotu „Christus mansionem benedicat”, czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.

Zamieszczamy plan odwiedzin duszpasterskich. Dalsza część w późniejszym terminie. (plik otwiera się po kliknięciu).

docPlan-koledy-2014-15-2

docPlan-koledy-5.01-11.01