II Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jasna G

Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii włączyła się w Wielką Nowennę Fatimską. Stało się to w sobotę 07 czerwca, podczas II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę, odbywającej się pod hasłem: „Błogosławiona, która uwierzyła”.

W tym roku pielgrzymka była

dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, wielkiego czciciela Maryi i zarazem orędownika modlitwy różańcowej. Na Jasną Górę przybyło ok. 20 tys. czcicieli Maryi. Jaka to wielka łaska i jaka wielka radość, że II Pielgrzymkę Kół Różańcowych na Jasną Górę możemy świętować już ze świętym Papieżem Janem Pawłem II. To on nas nauczył tajemnic światła. On jest człowiekiem Różańca. Człowiek idący wciąż w górę potoku, szukając starannie ukrytego źródła – mówił ks. bp Józef Zawitkowski, który przewodniczył sobotniej Eucharystii, będącej centralnym punktem uroczystości. Biskup zachęcał wiernych do ufnej modlitwy różańcowej oraz do szerzenia kultu Matki Bożej.

Mszę św. koncelebrowało ok. 300 kapłanów. Obecne były Siostry Loretanki, które przyczyniły się do powstania przed dwoma laty Stowarzyszenia Żywego Różańca koordynującego dzieło krzewienia tej formy modlitwy w całej Polsce. Siostry wydają też miesięcznik „Różaniec”, który jest oficjalnym pismem Stowarzyszenia Żywego Różańca.

W tym roku Stowarzyszenie Żywego Różańca włączyło się w Wielką Nowennę Fatimską, która ma przygotować świat na setną rocznicę objawień w Fatimie. W ten sposób miliony ludzi, którzy codziennie podejmują modlitwę różańcową, w każdą pierwszą sobotę miesiąca będą odprawiać nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Podczas pielgrzymki Żywego Różańca nie mogło zabraknąć modlitwy różańcowej. Towarzyszył jej różaniec ojca Maksymiliana Kolbego przechowywany w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu, który przywiózł na Jasną Górę ks. Jacek Pędziwiatr wraz ze świadectwem życia Wilhelma Żelaznego, któremu święty franciszkanin ów różaniec podarował w obozie w Auschwitz. I właśnie ta modlitwa uratowała mu życie.

Udostępnij