Wielkopostne pielgrzymowanie - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Tradycją naszej parafii jest to, że co roku przed rekolekcjami wielkopostnymi udajemy się na pielgrzymkę do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej, aby prosić o potrzebne łaski dla wszystkich parafian. W Roku Miłosierdzia rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę od Mszy Świętej w kaplicy klasztornej w

Łagiewnikach. Ksiądz Infułat w homilii przypomniał  świętą siostrę Faustynę i świętego Jana Pawła II, ale także osoby, które przyczyniły się do rozszerzenia kultu Bożego miłosierdzia, jak kardynał Franciszek Macharski, który czuwał nad budową Bazyliki Miłosierdzia, czy biskup Jan Zając, honorowy kustosz sanktuarium. Świadczy to o tym, że wszyscy jesteśmy powołani, aby głosić Boże Miłosierdzie. Mieliśmy także czas na osobistą modlitwę i uczczenie relikwii świętej siostry Faustyny. Następnie przeszliśmy do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, którą konsekrował Ojciec Święty Jan Paweł II 17.08.2002r. podczas ostatniej pielgrzymki do Polski.

Będąc w Łagiewnikach nie sposób ominąć znajdującego się kilka kilometrów dalej Sanktuarium Jana Pawła II. Po zwiedzeniu i osobistej modlitwie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Niestety zła aura uniemożliwiła nam przejście dróżkami Pana Jezusa, ale odprawiliśmy Drogę krzyżową na krużgankach. Następnie powierzyliśmy swoje intencję przez wstawiennictwo Matki Boskiej Kalwaryjskiej podczas Mszy Świętej. Ojciec Bernardyn, który sprawował Eucharystię z księdzem Infułatem, w homilii zwrócił uwagę na uczynki miłosierdzia w naszym życiu.

Dzięki uprzejmości Ojców Bernardynów Koronkę do Miłosierdzia Bożego mogliśmy odmówić w kaplicy Męki Pańskiej, która znajduje się już za klauzurą. Ściany tego miejsca upamiętniają mękę Pana Jezusa uwiecznioną na obrazach o. Franciszka Lekszyckiego. Przejmujące płótna przedstawiające scenę ,,przybicia do krzyża”, ,,śmierć na krzyżu” i ,,zdjęcie z krzyża” znajdowały się kiedyś w Kościele III Upadku, ale obecnie tam znajdują się kopię, a my oglądaliśmy oryginały. W Kalwarii mieliśmy także czas na osobistą modlitwę, zakupienie pamiątek i chwilę wytchnienia.

Umocnieni duchowo rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, a naszej drodze towarzyszył święty Jan Paweł II i święta siostra Faustyna.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wspólnego wyjazdu. Serdeczne podziękowania kierujemy do Księdza Infułata Władysława za wspólny wyjazd, opiekę i modlitwę w intencji parafii i wszystkich uczestników. 70 osób na pielgrzymce świadczy, że są potrzebne wspólne wyjazdy. Oby w naszej parafii nigdy nie zanikło pielgrzymowanie do miejsc świętych i pięknych.

opracowanie: Agnieszka Nieleszczuk

Udostępnij