Pierwsze życiorysy… - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Powiadamiamy, że pojawiły się już pierwsze życiorysy osób pochowanych na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu autorstwa żywieckich historyków. Zachęcamy do ich przeczytania.

Lista pierwszeWśród nich znajduje się życiorys Jakuba Śliża, powstańca styczniowego. Niedawno 25 listopada 2023 roku na Cmentarzu Przemienienia Pańskiego miały miejsce uroczystości z okazji odrestaurowania pomnika Jakuba Śliża, zorganizowane przez parafię pw. Narodzenia NMP i Instytut Pamięci Narodowej. W wydarzeniu tym uczestniczyli  przedstawiciele IPN-u, Samorządu, Związku Sybiraków RP, Stowarzyszenia Dzieci Serc, harcerze ZHP, rodziny powstańców, uczniowie szkół żywieckich i mieszkańcy Żywca.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy w przygotowaniu życiorysów i przywracaniu pamięci. Przypominamy, że poniżej jest ankieta do pobrania i wypełnienia. Na podstawie udzielonych przez Państwa informacji powstanie życiorys. Zachęcamy też Państwa do samodzielnego pisania życiorysów. Jeżeli chcą Państwo uzupełnić już istniejący życiorys, to prosimy o kontakt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Share