PROPOZYCJE DIECEZJI NA WIELKI POST 2021 - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

PROPOZYCJE WIELKOPOSTNYCH REKOLEKCJI W NASZEJ DIECEZJI

Specjalne propozycje wielkopostnych rekolekcji dla różnych grup wiekowych w formie online przygotowała diecezja bielsko-żywiecka. Podobnie jak w Adwencie, pomysłodawcy wirtualnego przedsięwzięcia pod nazwą #GŁOŚCIEwPOŚCIE – realizowanego w internecie – uważają, że obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa stały się okazją do szukania nowych sposobów dotarcia z Dobrą Nowiną do każdego człowieka.

Flagową serią w ramach wielkopostnej inicjatywy będą rekolekcje głoszone przez wikariusza generalnego diecezji ks. dr. Marka Studenskiego pod nazwą „Nadaj życiu smak”. Pierwszy odcinek cyklu, który łączy w sobie wskazówki duchowe i kulinarno-dietetyczne, został zapowiedziany na Środę Popielcową.

Co tydzień przez cały Wielki Post na diecezjalnym kanale YouTube oraz na stronie diecezji publikowane będą krótkie rozważania dla dzieci i młodzieży. Wygłoszą je młodzi kapłani: dla dzieci – księża Grzegorz Piekiełko oraz Paweł Wawak, dla młodzieży specjalne nauki przygotowały kapłańskie duety: ks. Damian Broda i ks. Jakub Kuliński, ks. Filip Magiera i ks. Przemysław Gorzołka, ks. Wojciech Nowak i  ks. Maciej Godzieszka, a także ks. Kamil Kuchejda.

Wszystkie filmy wyróżniają oryginalne, ciekawe scenariusze, często oparte na zabawnych dialogach, i nowoczesny, dynamiczny montaż. Całość przedsięwzięcia przygotował jego inicjator – sekretarz biskupa bielsko-żywieckiego ks. Piotr Góra.

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W PONIŻSZYM LINKU:

Propozycje na Wielki Post – Diecezja (bielsko.pl)