Wspólnota Wiara i Światło

FOTB6D8[886]Jak co roku – i tym razem -w miesiącu październiku WSPÓLNOTA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WIARA I ŚWIATŁO przeżywała czas wyjazdu różańcowego. W sobotę 15.10.16 udali się w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pani Beskidów w Szczyrku na Górce. To już kolejne odwiedziny u Szczyrkowskiej Pani.
Osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie z Żywca i okolic razem ze swoimi rodzicami i opiekunami uczestniczyli w Eucharystii oraz w nabożeństwie różańcowym, modląc się przed wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny ukoronowanej papieskimi koronami. Mszy przewodniczył kapelan wspólnoty „Wiara i Światło” – ks. Marcin Bytomski. Natomiast rozważania różańcowe prowadzili sami członkowie wspólnoty Wiara i Światło.
Po przerwie na kawę i ciasto pielgrzymi podjęli dalszą, wspólną modlitwę przy grocie Matki Bożej odmawiając litanię i śpiewając pieśni maryjne przy akompaniamencie na akordeonie Eli – jednej z podopiecznych Wspólnoty.
Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła także na wspólny spacer deptakiem wzdłuż Żylicy i wspólne FOTF69C[879]pamiątkowe zdjęcie pod trzema skoczniami w Szczyrku.
A potem atrakcją wyjazdu było odwiedzenie rodzinnego domu Sługi Bożego biskupa Jana Pietraszko w Buczkowicach. To była doskonała okazja do tego, aby bliżej poznać sylwetkę krakowskiego biskupa, jego życie wypełnione modlitwą i posługą głoszenia Słowa Bożego.
Wielu podjęło postanowienie, aby modlić się o rychłą beatyfikację biskupa Jana, który umarł w opinii świętości.
Każdy wyjazd osób niepełnosprawnych ze wspólnoty Wiara i Światło jest okazją do modlitwy za siebie nawzajem, do bycia ze sobą i dzieleniem się radościami i smutkami a przede wszystkim czasem spotkania i szacunku wobec tych, którzy potrzebują nieco więcej pomocy i troski. Ale za tę pomoc zawsze potrafią się odwdzięczyć uśmiechem i przyjaźnią, pogodą ducha i sympatiąFOT85BC[878].
FOT57DB[882]Więc dobrze, że są!!! 