Pielgrzymka Róż Różańcowych do diecezji tarnowskiej

W sobotę 16 kwietnia, Wspólnota Róż Żywego Różańca, udała się na pielgrzymkę do wybranych sanktuariów diecezji tarnowskiej.  Pierwszym miejscem naszego zwiedzania, było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Po modlitwie i ciekawym spotkaniu z miejscowym przewodnikiem, udaliśmy się do Starego Sącza, do klasztoru i kościoła Sióstr Klarysek, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św.

W Starym Sączu mogliśmy także zobaczyć jeden z niewielu w Polsce ołtarzy, który nie został rozebrany po wizycie papieża Jana Pawła II. W czerwcu 1999 roku Ojciec Święty dokonał na starosądeckich błoniach kanonizacji błogosławionej Kingi.

W drodze powrotnej do Żywca, zatrzymaliśmy się jeszcze w Nowym Sączu, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia oraz znajdujące się w sąsiedztwie Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC