Ponad 200 uczniów na filmie „Bóg nie umarł 2″

28 kwietnia ponad 200 uczniów z Gimnazjum nr 2 obejrzało film „Bóg nie umarł 2″. Film skłania do refleksji i odpowiedzi na pytanie „Czy i na ile jestem w stanie bronić Boga? Bronić wartości chrześcijańskich?”. Pytanie godne uwagi … :) A odpowiedź no cóż… sami sobie odpowiedzmy…

Wolę stanąć po stronie Boga, by osądził mnie świat, niż po stronie świata, by osądził mnie Bóg… – cytat z filmu…

Fabuła: „Bóg nie umarł 2” opowiada wprawdzie o wydarzeniu, do którego nigdy nie doszło, ale które jest stuprocentowo prawdopodobne. Każdego dnia w Ameryce ktoś komuś zabrania prawa do wyznawania swej wiary w przestrzeni publicznej. Tak się zresztą składa, że na końcu „Bóg nie umarł 2” twórcy umieścili informacje o dwudziestu pięciu tego typu przypadkach, które posłużyły im w takim czy inny sposób za inspirację. Tym razem akcja przenosi się z terenów uniwersyteckich do sądu. Nauczycielka liceum zostaje pozwana za to, że opowiadała o dokonaniach Jezusa Chrystusa w czasie lekcji w świeckiej szkole. Potężna organizacja broniąca praw cywilnych amerykańskich obywateli chce przykładowego procesu, który ma prowadzić do tego, by usunąć całkowicie z dyskursu publicznego wszelkie doniesienia i informacje o Bogu.

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •