Jasna Góra – Żywiec 2015

Szczęść Boże!

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Żywca do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 23 do 29 sierpnia.

Chcemy się przygotować do naszego z Bogiem i Matką wędrowania poprzez sakrament pokuty. Zapraszamy do spowiedzi w tygodniu od 6.15 do 7.30 oraz od 17.30 do 18.15.

Na pielgrzymkę będziemy mogli zapisać się w Domu Katolickim: 15 i 16 sierpnia po każdej Mszy, a od 17 do 21 sierpnia po wieczornej Eucharystii.

W dniu rozpoczęcia naszego pielgrzymowania (w niedzielę 23 sierpnia) bagaże będziemy składać od 5.00 do 5.45 do TIR-a, który będzie stał na parkingu przed głównym wejściem do katedry. O 6.00 rozpoczniemy Mszę świętą, by po niej wyruszyć w stronę Jasnej Góry.

W Częstochowie będą nas witać (tak zapowiedzieli :)) w sobotę 29 sierpnia o 12.15. O 13.00 podczas Mszy świętej będziemy dziękować Panu Bogu i naszej Matce za czas pielgrzymowania. O 15.30 spotkamy się na Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. A wracać będziemy autokarami o 18.00 (autokary będą czekać na parkingu obok Domu Pielgrzyma).

Zakończymy pielgrzymkę w żywieckiej katedrze. Odbiór bagaży będzie na placu obok Straży Miejskiej.

Do zobaczenia:)  Czekamy na Was!

Odpowiedzialni: grupa I – ks. Tomasz, ks. Marcin B. Pielgrzymka myszkowska – ks. Jan, ks. Łukasz.

 

pielgrzymka zywiecka-koszulka szkic trasy myszkowska

Grupa Pierwsza Grupa pierwsza nazywana jest czasem potocznie „żywiecką” lub „młodzieżową”. Wymaga najwięcej czasu i najwięcej wysiłku. W związku z tym, adresowana jest do osób w miarę sprawnych fizycznie i młodych duchem. Warto jednak zaznaczyć, że warunki te, z dużym zapasem sił i pogody ducha, spełnił ponad 80-cio letni brat Jan z Kędzierzyna Koźla, który w roku 2002 przeszedł razem z nami całą drogę!Trasa, którą podąża ta grupa omija zatłoczone drogi województwa śląskiego i poprowadzona jest przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W czasie drogi można podziwiać m.in. gotycki kościół (XIV w) i neogotycki zamek w Zatorze, ruiny zamku biskupów krakowskich na Lipowcu, skansen w Babicach, ruiny zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie, klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie (XVIII w).
Data wyjścia: 23 sierpnia
Czas trwania: 7 dni
Długość trasy: ok. 170 km
Najdłuższy odcinek: ok. 32 km
Średnia dzienna: ok. 24 km
TRASA (przewidywana):
Żywiec – Wieprz
Wieprz – Bolęcin
Bolęcin – Żurada
Żurada – Bzów
Bzów – Leśniów
Leśniów – Olsztyn
Olsztyn – Jasna Góra
23 VIII – 32 km
24 VIII – 31 km
25 VIII – 19 km
26 VIII – 28 km
27 VIII – 24 km
28 VIII – 18 km
29 VIII – 17 km
Grupa Druga Grupa druga – nie mniej żywiecka – nazywana jest czasem „myszkowską” lub „tradycyjną”. Po przejechaniu koleją do z Żywca do Myszkowa – to tam właśnie rozpoczyna się piesza wędrówka. Trasa poprowadzona jest szlakiem podczęstochowskich sanktuariów. Noclegi zaplanowano w wiekowych murach odwiedzanych zespołów klasztornych, gdzie wyczuwa się specyficzny (mistyczny?) klimat modlitwy i kontemplacji.Warto także wspomnieć o nawiedzanym po drodze, byłym klasztorze zakonu Kartuzów w Kartuzach pod Gidlami, czy źródłach Złotego Potoku.
Data wyjścia: 26 sierpnia
Czas trwania: 4 dni
Długość trasy: ok. 65 km
Najdłuższy odcinek: ok. 26 km
Średnia dzienna: ok. 16 km
TRASA:
Żywiec – Leśniów
Leśniów – Święta Anna
Święta Anna – Gidle
Gidle – Jasna Góra
26 VIII – 7 km
27 VIII – 26 km
28 VIII – 20 km
29 VIII – 12 km
Grupa TRZECIA Najstarsza w Polsce pielgrzymka ma wielu weteranów. Niektórym brakuje sił. Inni nie mają tyle wolnego czasu by wziąć udział w pieszej wędrówce. Do nich wszystkich  adresowana jest oferta przejazdu do Częstochowy autokarami, by tam spotkać się z pozostałymi grupami i razem uczestniczyć w programie jasnogórskim. Skoro pielgrzymka jest, przede wszystkim, aktem duchowym, to można wziąć w niej udział nie przebywając fizycznie we wspólnocie pielgrzymkowej. Tym bardziej można dołączyć się do tej wspólnoty w ostatnim dniu, by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką.
Data wyjazdu: 29 sierpnia
Czas trwania: 1 dzień
TRASA (przewidywana):
Żywiec –
– Leśniów –
– Święta Anna –
– Gidle –
– Jasna Góra
Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •