Kurs dla rodziców - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Kurs

CZYM JEST?

Kurs jest przeznaczony jest dla rodziców, którzy poszukują praktycznego wsparcia w pracy nad wzmocnieniem swoich relacji rodzinnych.

Kurs, podzielony na pięć sesji, oferuje rodzicom pomoc w następujących kwestiach: budowanie mocnych fundamentów, rozpoznawanie potrzeb swoich dzieci, wyznaczanie jasnych granic, uczenie zdrowych relacji, ustalenie długoterminowego celu.

DLA KOGO?

Kurs dla Rodziców przeznaczony jest dla rodziców, przybranych rodziców, przyszłych rodziców, a także opiekunów dzieci w wieku 0-10 lat.

Kurs jest odpowiedni dla każdego rodzica – zarówno tych, którzy wychowują dzieci samotnie, jak i przybranych rodziców oraz małżeństw.

Kurs dla Rodziców oparty jest na wartościach chrześcijańskich, ale przeznaczony dla wszystkich małżeństw – nie tylko ze środowiska kościelnego.

Kurs jest nieodpłatny.

CZEGO MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ?

Podczas Kursu dla Rodziców uczestnicy zasiadają w małych grupach. Każde ze spotkań rozpoczyna się posiłkiem. Daje to przestrzeń do odprężenia się i prowadzenia luźnych rozmów z innymi rodzicami lub opiekunami dzieci. Następnie przychodzi czas na wykład, dotyczący praktycznych zagadnień oraz na dyskusję w grupach.

Wykład prezentowany odtworzony z nagrania. Zawiera on sondy uliczne a także wypowiedzi rodziców i dzieci, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wskazówki, udzielane przez tzw. ekspertów rodzicielskich.

ZAPISY OD 12.02. DO 22.02.2023. do godz. 18.00

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod poniższym pod linkiem, a następnie otrzymanie mailowej informacji zwrotnej z potwierdzeniem udziału.

Ilość miejsc dla rodziców potrzebujących zorganizowania opieki dla dziecka/dzieci w wieku powyżej 3 lat jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.