PIELGRZYMKA ROWEROWA DO LWOWA - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Grupa składająca się z uczestników w przedziale wiekowym 18 - 78 lat okazała się być niezwykle zwartą i zgraną ekipą. Niezwykle poczucie humoru, życzliwość na trasie i nowe przyjaźnie. Pokonaliśmy w 20 osób 450 km w trzy dni z czego jeden w ulewnym deszczu. Zwieńczeniem naszej pielgrzymki była Msza Święta w Katedrze Lwowskiej 3 maja w dzień Królowej Polski. 3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto to związane jest z datą 1 kwietnia 1656 r., kiedy to w katedrze lwowskiej, przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, król Jan Kazimierz złożył uroczyste Śluby, w których m.in. zobowiązywał się szerzyć cześć Maryi oraz wystarać się u papieża o pozwolenie na obchodzenie Jej święta jako Królowej Korony Polskiej. Właśnie dzisiaj nasi parafianie mieli okazję być i uczestniczyć we Mszy Świętej w katedrze lwowskiej, której przewodniczył ks. Abp Mieczysław Mokrzycki - sekretarz dwóch papieży.

 

Share

1000 Characters left