Dekanalny dzień przygotowań do ŚDM

DOBRZE, ŻE TU BYLIŚMY…

Piątek 20 października… Za oknami mrok, deszcz, wiatr, a… w środku kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu wszystkich wchodzących wita blask świateł, muzyka i śpiew scholi oazowej.  O godz. 18:00 uroczystą Eucharystią rozpoczął się kolejny dekanalny dzień przygotowań do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Kozieł. Na to spotkanie oprócz członków grup parafialnych, działających na terenie parafii katedralnej NNMP w Żywcu i parafii św. Floriana w Żywcu- Zabłociu,  licznie przybyli kandydaci i kandydatki do bierzmowania. Zwieńczeniem Eucharystii była adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważania oparte były na orędziu Ojca św. Franciszka ze ŚDM z Rio 2013 r. Przypomniane  m.in. zostały słowa papieża: Drogi młodzieńcze, droga dziewczyno, „dodaj Chrystusa” do swego życia. W tych dniach On czeka na ciebie w swoim Słowie. Słuchaj Go uważnie, a twoje serce rozgrzeje Jego obecność. „Dodaj Chrystusa”: On ciebie przyjmuje w sakramencie przebaczenia, aby swoim miłosierdziem uleczyć rany grzechu. Nie bój się prosić Boga o przebaczenie. On nigdy nie przestaje nam przebaczać, jak miłujący nas ojciec. Bóg jest czystym miłosierdziem! „Dodaj Chrystusa”, On na ciebie czeka, byś spotkał się z Jego Ciałem w Eucharystii, sakramencie Jego obecności, Jego ofiary miłości, i w człowieczeństwie wielu ludzi młodych, którzy cię wzbogacą swoją przyjaźnią, dodadzą ci otuchy swoim świadectwem wiary, nauczą cię języka miłości, dobroci, służby. Także ty, drogi młodzieńcze, droga dziewczyno, możesz być radosnym świadkiem Jego miłości, odważnym świadkiem Jego Ewangelii, aby wnosić w ten nasz świat trochę światła. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i ciepłą herbatkę.

Ania

DOBRZE – fotorelacja