PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII

Termin: 10 – 17.04.2018
Cena: 580USD+1630PLN

PROGRAM RAMOWY
DZIEŃ 1 Wyjazd z parafii o 14:00, przejazd na lotnisko do Warszawy, odprawa i o 22:55 odlot do Ziemi Świętej.
DZIEŃ 2 Po przylocie przejazd do Betlejem: śniadanie, nawiedzenie Bazyliki i Groty Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Przejazd na Górę Oliwną, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: Bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 3 Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Przejście do Ściany Płaczu. Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Spacer po Starym Mieście, nawiedzenie kościoła św. Anny (Sadzawka Bethesda). Droga Krzyżowa – ulicami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 4 Śniadanie. Przejazd do Betanii: nawiedzenie Sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha, najstarszego miasta na ziemi. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd nad Morze Martwe, możliwość kąpieli. Przekroczenie granicy i transfer do Jordanii. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 5 Śniadanie. Zwiedzanie Petry – wspaniałego, wykutego w skałach miasta starożytnych Nabatejczyków – jeden z siedmiu cudów świata. Przejazd do Madaby gdzie można podziwiać mozaikową mapę Ziemi Świętej z VI wieku. Przejazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 6 Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu gdzie można zobaczyć pozostałości starożytnej Filadelfii, następnie zwiedzanie Dżeraszu – miasta z czasów rzymskich. Przekroczenie granicy i przejazd do Galilei. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 7 Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie – rejs statkiem. Góra Błogosławieństw. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Kolacja. Przejazd na lotnisko do Tel Awiwu
DZIEŃ 8 O 05:05 przelot do kraju. Transfer do parafii.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obejmuje:
• Transfer z parafii na/z lotnisko,
• Przelot samolotem do Izraela,
• Przejazdy klimatyzowanym Izraelu oraz Jordanii,
• 6 noclegów w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami,
• 6 śniadań i 6 obiadokolacji,
• Kawa lub herbata do obiadokolacji,
• Opieka licencjonowanego przewodnika,
• Opłata wizowa i graniczna,
• Ubezpieczenie KL, CP, NNW, BP,
• Składka na UFG – 15PLN.

Cena nie obejmuje:
• Obowiązkowych napiwków, zestawu Audio guide oraz biletów wstępu – 220 USD,
• Dodatkowych napojów do obiadokolacji.

Dopłata do pokoju jednoosobowego (800 PLN).
Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)
Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Kontakt:
ORBI