PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW CHORWACJI 17 – 25.10.2016 r.

dk[1]Chorwacja – Republika Chorwacji – państwo leżące na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej, nad Morzem Adriatyckim i graniczące od południa z Bośnią i Hercegowiną i Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i Słowenią od północy. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Od 1 lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28 członek wspólnoty.
Tym razem wyruszamy z różnymi intencjami; prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej Królowej Pokoju, a przy okazji do innych ważnych sanktuariów Chorwacji, które to w sposób namacalny utwierdzają nas i pogłębią nasza wiarę, nadzieję i miłość…!!!

Program Pielgrzymki:

Dzień 1 POLSKA – MARIJA BYSTRICA
Msza Św. – g. 5.00 i wyjazd z Polski ok. 5.30.
Przejazd do Chorwacji. Przyjazd do Sanktuarium Narodowego Chorwacji Marija Bistrica. Nawiedzenie Sanktuarium-modlitwa przed Figura Czarnej Madonny. Przejazd w kierunku Ludbregu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg w Ludbregu.
Dzień 2 LUDBREG-ZAGRZEB-MEDJUGORJE
Msza Św. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, Śniadanie, przejazd do stolicy Chorwacji – Zagrzebia; nawiedzenie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Spacer po Starym mieście, między innymi brama kamienna z cudownym obrazem M. Bożej z dzieciątkiem Jezus. Przejazd do Medjugorja. Zakwaterowanie. Dla chętnych udział w nabożeństwie wieczornym-Adoracja. Kolacja i nocleg w Medjugorju.
Dzień 3 MEDJUGORJE
Całodniowy pobyt w Medjugorju. Po śniadaniu wejście na g. Objawień w Modlitwie Różańcowej, w ciągu dnia udział w ramach możliwości w spotkaniach we wspólnotach Cenacolo, Błogosławieństw lub z widzącymi lub gospodarzami parafii o. Franciszkanami. Udział w Nabożeństwie Wieczornym od godz. 17:00-20:00; Modlitwa Różańcowa, Msza Św. Modlitwa o Uzdrowienie,
Kolacja i nocleg w Medjugorju.
Dzień 4 MEDJUGORJE
Całodniowy pobyt w Medjugorju, Po śniadaniu wejście na g.Kriżevac w Modlitwie Drogi Krzyżowej. W ciągu dnia udział w ramach możliwości w spotkaniach we wspólnotach Cenacolo lub z widzącymi lub gospodarzami parafii oo. Franciszkanami. Udział w Nabożeństwie Wieczornym od godz. 17:00-20:00; Modlitwa Różańcowa, Msza Św., Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
Kolacja i Nocleg w Medjugorju.
Dzień 5 MEDJUGORJE-DUBROWNIK-MAKARSKA
Po śniadaniu przejazd nadmorską trasą widokową do Dubrownika-„Perły Adriatyku”, malowniczo położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. W programie m.in. klasztor Franciszkanów, Katedra Wniebowzięcia N.M.P, baszty, twierdze, mury obronne, którymi można obejść całe miasto, czas wolny, przejazd do Makarskiej-Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes-Vepric. Kolacja, nocleg: na Makarskiej Rivierze
Dzień 6-7 RIVIJERA MAKARSKA-BASKA VODA
Makarska Riviera- odpoczynek nad morzem adriatyckim, możliwość wycieczki: rejs statkiem na wyspę Brać (Fish Picnic fakultatywnie=25 euro/os)
Śniadanie, Kolacja, Nocleg.
Dzień 8 BASKA VODA -SPLIT-BASKA VODA
Śniadanie, przejazd do Sinja; nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, Msza Św. i modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej (w 1715 cudowne ocalenie miasta w czasie inwazji wojsk tureckich)
przejazd do Splitu – miasta portowego, stolicy Dalmacji wbudowanego w dawny Pałac Dioklecjana. Zwiedzanie miasta: Katedra Św. Dujmy. Nawiedzenie najstarszego (VII w.) Sanktuarium Matki Bożej z Wyspy,
wyjazd w kierunku kraju-Polski, przejazd przez Chorwację, Słowenię, Austrię, Czechy
Dzień 9- CHORWACJA–POLSKA
przyjazd do Polski w godz. przedpołudniowych

TERMIN: 17 – 25. 10. 2016 CENA: 1695 PLN (min 45 uczestników)
Cena:1749 Pln; 30-44 uczest., Cena: 1799 zł; 17-29 uczest.
Świadczenia:
– przejazdy autokarem (klimatyzacja, video, wc, barek)
– noclegi w hotelach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
– śniadania i obiadokolacje w miejscach noclegów
– pilot na trasie
– ubezpieczenie KL+NW
Uwagi:
-Bilety wstępu, opłaty turystyczne, klimatyczne, tax-y, lokalni przewodnicy,
itp- pokrywa uczestnik=45 € /obligatoryjnie/
– Program ma charakter ramowy, kolejność może ulec zmianie.

Zgłoszenia przyjmuje do 20. września: Ks. Marcin Bytomski, tel. 33 861 02 05
Przy zapisie-wpłata zaliczki = 300 zł.
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa nie można otrzymać zwrotu wpłaconej kwoty –należy znaleźć zastępstwo- inną osobę.
Pielgrzymka jest czasem zbliżania się do Boga i drugiego człowieka. Niech czyste sumienie pozwoli każdego dnia przyjmować Komunię Św.

www.PielgrzymkiDoMiejscSwietych.com