OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017

1. Pielgrzymka do Oświęcimia w 76 rocznicę śmierci św. Maksymiliana Kolbego będzie miała miejsce w poniedziałek. O godz. 10.30 będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera przy Bloku Śmierci. Autobus wyjedzie z przystanku pod kościołem o godz. 8.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy obchodzić we wtorek. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę we wszystkich świątyniach naszej parafii.
3. Wspomnienie św. Jacka będzie we czwartek. Pamiętajmy w modlitwie o naszym wikariuszu ks. Jacku Moskalu, który będzie miał wtedy imieniny. Przy tej okazji dziękujemy mu za gorliwą posługę.
4. Piesza pielgrzymka Żywiecka rozpoczyna się 23.08. Pielgrzymi piesi wyruszą w dwóch grupach 23 i 26 sierpnia. Pielgrzymka autokarowa wyruszy 29.08. Zapisy na pielgrzymkę pieszą oraz pielgrzymkę autokarową odbywać się będą od 15 sierpnia według informacji zawartych na plakatach. Prosimy o zapisy w podanych terminach, gdyż konieczne jest zamówienie odpowiedniej liczby autokarów a także ubezpieczanie pielgrzymów.
5. Osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce, ale z różnych powodów nie są wstanie zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Stosowne informacje są na ulotce, którą można zabrać z katedry. Umieszczona jest pod krzyżem znajdującym się przy ołtarzu.
6. Koordynatorzy akcji „Szlachetna paczka” poszukują wolontariuszy z terenu naszego miasta. Poszukujemy osób od 17 roku życia. Zainteresowani mogą uzyskać informacje w zakrystii konkatedry.
7. Dziękujemy wszystkim osobom, które skontaktowały się z administracją cmentarza celem potwierdzenia praw własnościowych do miejsca pochówku. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, które pojawiły się w związku z porządkowaniem ksiąg cmentarnych. Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty treścią informacji umieszczonej na grobach również go przepraszamy. Natomiast jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy potrafią dostrzec wysiłek nowej administracji cmentarza, aby nasz cmentarz był godnym miejscem pochówku, a sprawy własnościowe w pełni uporządkowane. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.
8. Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w Nowennie do Matki Boskiej Jasnogórskiej, która rozpoczynać się będzie 15 min przed wieczorną Mszą Świętą w kaplicy MB Częstochowskiej od 17 – 25 sierpnia.