OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU– 18.02.2018
Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
Przypominamy że Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane są w następującym porządku:
Droga Krzyżowa w piątki w kościele Św. Krzyża 9:00, w konkatedrze o 5:30, dla dzieci o 16:00, dla dorosłych o 17:30, dla młodzieży o 19:00 z Komunią Świętą.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele św. Krzyż a w czwartki o 18:00, w konkatedrze w niedzielę o 17:00, w Kocurowie w niedzielę o 15:00.
Dzisiaj świadectwem swojego życia dzielą się z nami osoby stanowiące wspólnoty Domowego Kościoła. Zachęcamy aby małżeństwa które chcę pogłębiać swoją wewnętrzną relację przyłączenie się do tych grupy rodzin.
Pragniemy dzisiaj również bardzo podziękować, za możliwość odwiedzenia waszych domów i mieszkań podczas wizyty duszpasterskiej. Dwie trzecie mieszkańców przyjęło kolędę. Widzimy, że palącym problemami są: pomoc ludziom starszym, chorym jak i zainteresowanie się osobami samotnymi. Pragniemy również pomóc młodym ludziom, którzy zamieszkują razem a nie zawarli sakramentu małżeństwa, prosimy wszystkich o modlitwę aby dojrzeli do tej ważnej decyzji.
Przy okazji dziękujemy za ofiary które złożyliście w ramach kolędy. Bardzo nam pomogą zrealizować różnego rodzaju cele duszpasterskie i gospodarcze.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by się dołączyć do grupy wolontariuszy pomagającej ludziom potrzebującym wsparcia. Będziemy cieszyć się każdą osobą, która nam pomoże organizować comiesięczne dni chorych, zajęcia o charakterze kulturalnym w naszej kawiarence „Przystań” oraz różnego rodzaju zajęcia dla osób samotnych. Potrzebni są mężczyźni i kobiety, szczególnie liczymy na młodzież. Spotkanie wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nie żałują swojego czasu, by pomóc innym, odbędzie się w środę 21 lutego o godz. 19:00 w auli. Zapraszamy również wszystkie osoby, które w zeszłym miesiącu uczestniczyły w tych spotkaniach
w kawiarence „Przystań”.
W poniedziałek kolejne spotkanie seminarium Odnowy Życia w Auli o godzinie 19:00
Również w poniedziałek spotkanie młodzieży bierzmowanej, klas 3 gimnazjum, odbędzie się o godz.18.30 po Mszy św. w Kościele. Obecność obowiązkowa.
W czwartek 22 lutego br. po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
Trwają zapisy na kwietniową pielgrzymkę do Fatimy. Serdecznie zapraszamy. W programie również Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Domowy Kościół zaprasza 18-go i 25-go marca, na godz. 14.00, do kina „Janosik” na film „Pełnia życia”. Film przedstawia prawdziwą historię o niezłomnej woli życia, siłę miłości i przyjaźni. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w kawiarence „Przystań” i w zakrystii kościoła Św. Krzyża.
Codziennie zapraszamy do naszej kawiarenki „Przystań”. Jest ona czynna od 10:00 do 20:00, w jej pomieszczeniu działa również księgarnia, gdzie można nabyć także dewocjonalia.
W tym tygodniu odeszli do Pana: Stefania Bogdanik, Irena Duniewicz, Jan Metzler, Paweł Szafraniec, Stanisława Krasna.