OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU – 10.XII.2017

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Sławomira Kołatę – wicerektora Seminarium Duchownego. Będzie prowadził rekolekcje adwentowe do najbliższej środy. Kazania dla wszystkich będą dzisiaj w katedrze na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych na Mszach o godz. 6.00 i 7.15 oraz po Mszy Świętej o godz. 18.00. W kościele św. Krzyża od poniedziałku do środy o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na naukę podczas rorat o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy w poniedziałek na 19.30. Wtedy będzie odprawiona Eucharystia z kazaniem skierowanym do młodych. Zachęcamy wszystkich aby wykorzystali okazję, by jak najlepiej przygotować się dzięki tym spotkaniom na zbliżające się święta. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Rekolekcjoniście.
2. W związki z rekolekcjami Msza Święta w Katedrze będzie przesunięta z 6.15 na 6.00 i nie będzie Mszy Świętej o 6.45 a we środę spowiedź rozpocznie się już od 17.00.
3. Dzisiaj dzieci i młodzież ze świetlicy parafialnej wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami s. Agnieszką Szarytką oraz wikariuszem ks. Pawłem zapraszają na kiermasz świąteczny. Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem przygotowali własnoręcznie ozdoby świąteczne, nabywając je włączamy się w dzieło wsparcia ich pięknej działalności. Dziękujemy za zainteresowanie. Zgromadzone środki pomogą dzieciom i młodzieży uczęszczającej na świetlicę pokryć część kosztów wyjazdu wakacyjnego.
4. Dzisiaj o 16.00 w Żywieckiej Konkatedrze odbędzie się Msza Święta w intencji Księżnej Marii Krystyny Habsburg. Po Mszy Świętej Burmistrz Miasta Żywca zaprasza do Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, gdzie odbędzie się projekcja filmu pt: „Maria Krystyna Habsburg 1923 – 2012″. Wystąpią dzieci z Przedszkola nr 8 w Żywcu, odbędzie się także koncert Orkiestry im. Telemanna. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
5. Nie będzie poniedziałkowego spotkania Odnowy w Duchu Świętym z racji rekolekcji.
6. Zgodnie z tradycją w okresie przedświątecznym Pan Organista z naszej Parafii odwiedza rodziny z opłatkami wigilijnymi, pobłogosławionymi przez kapłana. Przy tej okazji parafianie mają możliwość wyrażenia Mu wdzięczności za całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie. W zakrystii Katedry również są do nabycia opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece wigilijne Caritas. Świece te można również nabyć przed kościołem, rozprowadza je młodzież KSM’u.
7. Zachęcamy, aby zgłaszać chorych, którzy chcą przed świętami przystąpić do sakramentów świętych. Księża odwiedzą ich w najbliższą sobotę od godz. 8.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
8. W najbliższą sobotę będzie spowiedź przedświąteczna od 6.15 – 9.30; 10.00 – 12.00; 14.00 – 16.15; 16.45 – 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. We Wspólnocie można znaleźć rozpiskę Spowiedzi Przedświątecznej we wszystkich parafiach naszego dekanatu.
9. W przyszłą niedzielę tradycyjnie będziemy mogli złożyć dary, które przekażemy potrzebującym rodzinom.
10. Za tydzień w niedzielę przed wszystkimi kościołami naszej parafii będziemy mogli nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez osoby stanowiące wspólnotę „Wiara i Światło”. Dzięki Waszemu zainteresowaniu tą akcją dzieci i młodzież potrzebująca szczególnej troski będzie mogła pod przewodnictwem naszego wikariusza ks. Marcina wyjechać na zorganizowane rekolekcje.
11. ks. Grzegorz Kierpiec zaprasza wszystkich nauczycieli (także emerytowanych) oraz wszystkich pracowników oświaty na spotkanie duszpasterskie w poniedziałek 18.12.2017 na godz. 19.00 do auli. Wykład pt: „Między życiem a śmiercią – nowe narodzenie” wygłosi ks. Marcin Suchanek, który wygrał walkę z chorobą nowotworową.
12. Spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych wyjazdem rowerowym do La Salette we Fracncji w sierpniu 2018 r odbędzie się w przyszłą niedzielę o 19.00 w auli. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w zakrystii Filmu z ostatniej wyprawy rowerowej grupy Rozkręć Wiarę z żywca na Nordkapp.