OGOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.06.2017

1. W poniedziałek w auli spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody oktawy Bożego Ciała: Asyście Żywieckiej i noszącym świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki oraz feretron, chłopcom dający sygnał dzwoneczkami i siostrom, które zadbały o przygotowanie dzieci. Szczególnie dziękujemy s. Joannie – szarytce, która wraz z p. Ryszardem Hilbrychtem przygotowała ołtarze.
3. Dzisiaj o godzinie 9.00 Odpust w Kocurowie. Również we wtorek 27.06 będzie odprawiona tam Msza Święta.
4. W czwartek Uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Z tej racji porządek Mszy Świętych w konkatedrze: 6.00, 7.00, 10.00 i 18.00, o 17.00, w kościele św. Marka i o 17.30 w Kocurowie. O 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą szczególnie uczcić 25 lecie sakry biskupiej seniora Tadeusza Rakoczego. Zapraszamy poszczególne grupy parafian aby się zgłosiły z przygotowanymi życzeniami dla czcigodnego jubilata. Życzenia będzie można złożyć w trakcie w Mszy Świętej przed błogosławieństwem. O godz. 18.00 będziemy również modlić się za naszych solenizantów księży wikariuszy: Piotra Jarosza i Pawła Marczyka. Dziękujemy im za rzetelną posługę.
5. W piątek 30 czerwca jesteśmy zaproszeni na czuwanie do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie na godz. 18.00. Czuwanie będzie trwało do godz. 22.00. Autobus wyruszy o godz. 16.30 spod Katedry. Bilety do nabycia w zakrystii. Zapraszamy do tłumnego udziału
6. W najbliższą sobotę 1 lipca o godz. 11.00 będzie miała miejsce koronacja obrazem Matki Bożej Kazmierzowskiej w Rajczy. Aktu tego nadania dokona biskup diecezji Roman Pindel. Serdecznie zapraszamy na te uroczystości. Po zakończeniu liturgii jesteśmy wszyscy zaproszeni na wspólny posiłek. Wyjazd autobusu o godz. 9.00 spod katedry. Bilety do nabycia w zakrystii. W tym dniu również będzie miała miejsce w Oświęciumu uroczystość jubileuszowa naszych sióstr Serafitek. Siostra przełożona Ligia oraz siostra Aneta będą dziękować Bogu za 25 lat ślubów zakonnych. Dziękujemy im za gorliwą pracę i życzymy radości w kroczeniu za Chrystusem Oblubieńcem.
7. Rodzice młodzieży, która w kwietniu przystąpiła do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, oprócz daru ołtarza w postaci 4 dalmatyk diakońskich, wsparła finansowo dzieci i młodzież ze „Świetlicy parafialnej” oraz ze „Stowarzyszenia Wiara i Światło”, pokaźną ofiarą na wyjazdy wakacyjne. Rodzicom młodzieży bierzmowanej, ks. Piotr w imieniu tych grup, składa serdeczne Bóg zapłać.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w dniu 15.07. wyjazd o godz. 9.00. Bilety do nabycia w zakrystii. Informujemy, że jest możliwość przyjęcia szkaplerza.
9. W niedzielę, 2 lipca 2017 r. odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Z Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizowana jest pielgrzymka autokarowa. Wyjazd o godzinie 7:00 z parkingu przy kościele parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Koszt przejazdu 35 złotych. Zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego (tel. 734 176 644) w godzinach urzędowania Kurii Diecezjalnej. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców do wspólnego pielgrzymowania.