IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018

1. Zapraszamy za spotkania duszpasterskie w naszej parafii:
    1. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o godz. 19.00.
    2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jerzego, jest to dzień imienin naszego wikariusza ks. Jerzego Łukowicza, któremu dziękujemy za gorliwą posługę, pragniemy modlić się w jego intencji na mszy świętej o godz. 18:00.
    3. W środę będziemy przeżywać święto św. Marka Apostoła z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą do kościoła św. Marka
    4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Miłosierdzia Teresę Bełch, która pracuje na misjach w Kongo. Siostra podzieli się z nami świadectwem swojej posługi, po Mszy Św. będzie okazja wesprzeć materialnie jej działalność.
    5. Również w przyszła niedzielę o godz. 11:15 odprawimy Msze Św. w intencji wszystkich, którzy stanowili i stanowią Państwową Szkołę Muzyczną w Żywcu, z racji 45 rocznicy istnienia tej placówki.
  2. Szczególnie polecane wydarzenia kulturalne w naszej parafii i mieście:
    1. Po Mszach Świętych lub wolnej chwili zapraszamy na wystawę: Droga miłości Jezusa, której autorem jest artysta, malarz i pedagog mieszkający w Żywcu p. Tomasz Gawor. Ekspozycja jest w auli Domu Katolickiego.
    2. W tym roku Wspólnota Dzieci i Młodzieży Maryi z naszej parafii przeżywa jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przez te lata tworzyli tą wspólnotę, na uroczystą Mszę świętą Jubileuszową. Msza zostanie odprawiona dzisiaj przez ks. inf. Władysława Fidelusa o godz. 11:15, a po niej zapraszamy na wspólne spotkanie w Auli Domu Katolickiego.
    3. Zapraszamy na spektakl pt.: „Przed sklepem Jubilera”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu. Bilety w kawiarence „Przystań”.
  3. Zapraszamy na wyjazdy:
    1. Rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie do Przyłękowa wyjazd we wtorek o godz. 16:30 z przystanku pod kościołem. Początek uroczystości o godz. 18:00. Bilety do nabycia w zakrystii.
    2. Do Krakowa na nabożeństwo do św. Charbela w dniu 30.04.2018 r,. Wyjazd z przystanku obok kościoła o godz. 14.30. Zapisy w kawiarence „Przystań”
    3. Organizujemy również wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy, wyjazd 1 czerwca przed północą spod katedry, powrót 3 czerwca w godzinach dopołudniowych. Koszt to 90 zł. Zapisy i informacje w kawiarence „Przystań” i u ks. Jerzego.
    4. Spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 23.04. po wieczornej mszy świętej w kościele.
  4. Powstańmy: w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Bogdan Krawczyk