OGŁOSZENIA PARFIALNE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość pierwszokomunijną. 172 dzieci wczoraj po raz pierwszy przystąpiło do spowiedzi, a dzisiaj będą w pełni już uczestniczyć w Eucharystii na Mszach Świętych o godz. 8.45 i 11.15. Dziękujemy rodzicom za współpracę w przygotowaniu do tych uroczystości. Jesteśmy im wdzięczni za dar materialny jakim są nowe ławki w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej bardzo solidnie wykonane przez zakład stolarski pana Zdzisława Stankiewicza. Dziękujemy również księżom Jackowi i Mateuszowi za całoroczny trud przygotowania dzieci do tych ważnych chwil.
2. Informujemy, że dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć od poniedziałku do piątku w nabożeństwach majowych w konkatedrze od godz. 17.30 a następnie będą przeżywać Mszę Świętą.
3. W poniedziałek z racji zakończenia tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i Mszy Świętej celebrowanej przez bp Romana Pindla oprócz nabożeństwa o 17.30 istnieje możliwość aby dzieci pierwszokomunijne wzięły udział w majówce połączonej z Komunią Świętą w kościele św. Krzyża o godz. 19.00.
4. W poniedziałek o godz. 18.00 uroczyste zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Mszę Świętą koncelebrowanej z ks. Infułatem Władysławem Fidelusem odprawi bp Ordynariusz. Po Eucharystii przejście pod pomnik św. Jana Pawła II. W ten sposób upamiętnimy 22 rocznicę pobytu Ojca Świętego w naszej parafii. Oprawę muzyczną uroczystości przygotuje zespół PILSKO.
5. Kapelania szpitalna zaprasza na dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Hałcnowie w piątek 26 maja. Wyjazd od katedry o 11.15, powrót po Apelu Jasnogórskim. Lista chętnych znajduje się w zakrystii.
6. W sobotę 27 maja Kapelania Szpitalna zaprasza na kolejną sesję duchowości o zdrowiu o godz. 9.30 w Domu Katolickim, którą poprowadzi ks. dr Grzegorz Strzelczyk z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.
7. Spotkanie Rycerzy Niepokalanej i innych grup Maryjnych we wtorek 23 kwietnia o godz. 19.00 w auli.
8. Wyjazd na nabożeństwo do Przyłękowa będzie w środę 24 maja o godz. 16.30. Początek uroczystości o godz. 18.00. Bilety do nabycia w zakrystii.
9. Pamiętajmy w tym tygodniu szczególnie o naszych mamach w piątek 26 maja. Otoczmy je serdeczną modlitwą.
10. Święcenia kapłańskie w katedrze św. Mikołaja będą miały miejsce w najbliższą sobotę. Otoczmy gorącą modlitwą diakonów przeżywających rekolekcje przed przyjęciem sakramentu prezbiteratu. Prośmy Pana o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
11. Za tydzień w niedzielę 28 maja w naszej parafii będziemy gościć siostrę Dorotę Rypień, która pracuje na misjach w Afryce. Siostra podzieli się z nami świadectwem swojej posługi. Po Mszach Świętych przed kościołem będziemy mogli wesprzeć materialnie misyjne dzieło. Składamy już teraz serdecznie. Bóg Zapłać.
12. W niedziele 28 maja Rodzina Wj12 zaprasza na szósty w Parku Piknik, który rozpocznie się o godz. 14.30, a zakończy się koncertem chóru gospel w Katedrze o godz. 19.00. Zapraszamy całe rodziny na wspólną zabawę. Szczegóły we Wspólnocie, stronie internetowej naszej parafii raz na plakacie w gablotce.
13. W piątek 26 maja o godz. 17.00 przed nabożeństwem majowym z okazji Dnia Matki chór katedralny zaprasza na koncert pieśni Maryjnej.