OGŁOSZENIA PARAFILNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 15.10.2017

1. W Dzień Świętości Życia zachęcamy do włączenia się w składanie podpisów pod obywatelskim projektem obrońców życia ustawy Zatrzymaj Aborcję, który dotyczy obrony życia każdego dziecka poczętego bez wyjątku! Projekt ten został poparty przez Episkopat Polski.
2. Zapraszamy na wykład ukazujący historię kaplicy zamkowej Habsburgów dzisiaj na godz. 19.00 do auli. Dziękujemy przy tej okazji p. Dorocie Firlej i p. Przemysławowi Dryladze za cykl wykładów dzięki, którym mogliśmy poznawać historię naszych pięknych świątyń.
3. Zapraszamy dzisiaj do MCK – u na koncert laureatów tegorocznej edycji: „Strefa Chwały”. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.
4. Trwamy na modlitwie różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie w katedrze o 17.30, w św. Krzyżu w dni powszednie po Mszy o 9.00, a w niedzielę po Mszy o 8.00.
5. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w auli.
6. W związku z 70-leciem powstania Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Żywcu dyrekcja zaprasza wszystkich absolwentów, przyjaciół do wzięcia udziału w uroczystościach 21 października 2017 r. Rozpoczniemy Uroczystą Mszą św. w Konkatedrze o 8.30.
7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Misyjną. W związku z tym wydarzeniem Wolontariat Misyjny serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji Misji i Misjonarzy, podczas wszystkich Mszy Świętych oraz różańca o godz. 17.30. Przez cały dzień serdecznie zapraszamy na kiermasz misyjny a dzieci do wspólnej zabawy. Po zakończeniu Mszy Świętej wolontariusze będą rozdawać herbatę, tym razem do zaparzenia w domu. Towarzyszyć nam będzie czterech wolontariuszy przygotowujących się na misyjny wyjazd do Boliwii, którym będziemy chcieli pomóc w realizacji tego pięknego planu. Złożonymi do puszek przed kościołem ofiarami wesprzemy również sierociniec w Togo.
8. Rozpoczynamy w tym roku cykl spotkań duszpasterskich dla nauczycieli, zarówno pracujących jak i tych emerytowanych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16.10 tj w poniedziałek po Mszy wieczornej w Domu Katolickim. Równocześnie już dziś zapraszamy na pielgrzymkę dla nauczycieli do Kęt i spotkanie z ks. bp. Romanem Pindlem 21.10. Wyjazd z Żywca o 9.00 spod Katedry. Zapisy u ks. Grzegorza Kierpca.
9. Ks. Piotr zaprasza na spotkanie pielgrzymów lecących do Meksyku w poniedziałek 23 października na godz.18.45 do Domu katolickiego.
10. Zapraszamy na Koncert Papieski zespołu instrumentalnego SONATA, który odbędzie się 21 października o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
11.W zakrystii a także w kancelarii można składać wypominki za zmarłych. Wypominki roczne w katedrze odczytywane są przed Mszami: 7.30, 8.45, 16.00, w kościele św. Krzyża przed 11.00 zaś w kościele Przemienienia Pańskiego o 12.15. Modlitwa za zmarłych to najlepsza i jedyna możliwość pomóc tym, których kochamy a odeszli już z tego świata.