Namaszczenie chorych - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

thYRT7VE8S

Chorych i starszych odwiedzamy z Panem Jezusem w ich domach w I sobotę miesiąca po wcześniejszym zgłoszeniu ich w kancelarii lub zakrystii. W niebezpieczeństwie śmierci odwiedzamy ich zawsze po zgłoszeniu księdzu dyżurnemu z parafii (w razie jego nieobecności księdzu kapelanowi szpitala).

Dla chorych i starszych, którzy mogą przyjść do konkatedry, organizujemy w II sobotę miesiąca (z wyjątkiem wakacji) Mszę świętą o godzinie 9.00 wraz z namaszczeniem chorych, a po niej spotkanie przy stole.

Chorzy i starsi mogą przyjmować sakrament namaszczenia nie częściej niż 1 raz na pół roku (w niebezpieczeństwie śmierci - zawsze).

Sprawy dotyczące posługi chorym w szpitalu proszę zgłaszać księdzu kapelanowi szpitala.