Wielka Sobota

zmartwychwstanie
Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej-  Wielkosobotnia, rozpocznie się równocześnie w Katedrze i w kościele św. Krzyża o g. 19.00…

W Wielką Sobotę tradycyjne poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie w Katedrze od g. 9.00 do g. 16.00, co pól godziny, a w Kocurowie  o g. 12.30.

Przez całą W. Sobotę nie odprawia się  Mszy św, ale przychodząc z pokarmami do poświęcenia starajmy się odprawić adoracją Pana Jezusa w Bożym Grobie.

W tym dniu będzie można złożyć dary żywnościowe na rzecz osób potrzebujących z naszej parafii do godz. 16.00.

Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej-  Wielkosobotnia, rozpocznie się równocześnie w Katedrze i w k-le św. Krzyża o g. 19.00, w Kocurowie o 22.00. W czasie Mszy św. Wigilii Paschalnej odbywa się poświęcenie ognia, Paschału, odnowienie obietnic Chrztu św. i podczas tej Mszy św. Komunia św. Po Mszy św. uroczysta procesja rezurekcyjna, wyruszy z Katedry i przejdzie ulicą Zamkową i Kościuszki. Uczestnicy Liturgii w k-le św. Krzyża, po zakończeniu Mszy św. podejdą na wspólną procesję rezurekcyjną, która wyruszy z Katedry.

Na uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, które zapalimy w czasie odnowienie obietnic Chrztu św. i procesji rezurekcyjnej.