Uczennice ZSEG w Żywcu najlepsze w diecezji

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku Białej w „sali na górze” odbył się kolejny diecezjalny etap Konkursu Wiedzy Biblijnej. Ma on charakter ogólnopolski, gdyż uczestniczy w nim prawie 30.000 uczniów z przeszło 1400 szkół średnich. W tym roku w naszej diecezji wzięło w nim udział ponad 320 uczniów z 26 szkół średnich. Do tego etapu przeszło 68 osób. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zakres materiału obejmował 1 i 2 Księgę Królewską oraz Ewangelię według św. Marka wraz z przypisami i wiadomościami słownikowymi.

Zwycięzcami zostały dwie siostry Lucyna i Dorota Gołuch – uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, które zajęły pierwsze i drugie miejsce.

Będą one reprezentowały naszą diecezję w finale Ogólnopolskim Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie w dniach 2-4 czerwca.

Organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Civitas Christiana, które w naszej diecezji przy współudziale Dzieła Biblijnego kolejny już rok organizuje ten konkurs.