Pogrzeb

Przy załatwieniu spraw związanych z pogrzebem potrzebne są dokumenty:

1. Karta zgonu od lekarza lub akt zgonu z USC
  2. Zaświadczenie o udzieleniu Sakramentu Namaszczenia Chorych i wiatyku (ostatniej Komunii Świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala). Rodzina powinna zadbać o to, aby chory przyjął Sakrament Namaszczenia Chorych, kiedy jest tego świadomy.

Uczestnicy pogrzebu winni zachować modlitewne skupienie, starać się na pogrzebie przystąpić do Komunii Świętej. Przed uroczystością pogrzebową w zakrystii kościoła Przemienienia Pańskiego (na cmentarzu) istnieje możliwość złożenia ofiar na intencję za zmarłego (część intencji odprawiana jest w parafii, część w intencjach zbiorczych w czwartki o godz. 18.00, część poza parafią). Informacje z terminami Mszy odprawianych w parafii są do odbioru w zakrystii konkatedry (po około 3 dniach od pogrzebu).