PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Włochy -program 7-17.04.2017

Dzień I – 07.04.2018
Zbiórka w godzinach wieczornych z Tarnowa. Przejazd do Żywca. Msza Święta rozpoczynająca Pielgrzymkę. Wyjazd w kierunku Włoch. Nocny przejazd.
Dzień II – 08.04.2018
Całodzienny przejazd przez terytorium Austrii, Włoch.
Zakwaterowanie w hotelu w MONTECATTINI TERME – miejscowości uzdrowiskowej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III – 09.04.2018
Śniadanie. Przejazd do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów
z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski, Krótki spacer po mieście.

Przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującą się wewnątrz – Porcjunkulą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV – 10.04.2018
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Msza Święta.
Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II . Spacer po RZYMIE BAROKOWYM: Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg .
Dzień V – 11.04.2018
Po śniadaniu Msza Święta. Przejazd do WATYKANU.
Udział w audiencji u Papieża Franciszka. (audiencje tylko w przypadku obecności Papieża na Watykanie.). Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO.
Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja.
Dzień VI – 12.04.2018
Śniadanie. Przejazd do POMPEI – nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, Msza święta.
Opcjonalnie : Zwiedzanie wykopalisk z miejscowym przewodnikiem- koszt ok. 20 euro.
Przejazd do NEAPOLU. Spacer po mieście.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VII- 13.04.2018
Śniadanie. Przejazd na PÓŁWYSEP GARGANO .
Przejazd na plażę w okolicy Mattinaty. Spacer po plaży. Odpoczynek.
Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Msza Święta. Czas wolny.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień- VIII -14.04.2018
Śniadanie. Zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio. Przejazd w okolice VIESTE. Odpoczynek na plaży. Czas wolny.
Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła – MONTE SANT’ ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Msza Święta w Monte San’t Angelo.
Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo.

Dzień IX – 15.04.2018
Przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Święta.
Po śniadaniu przejazd do MANOPELLO, miasteczka z kilkusetletnim kościółkiem Kapucynów. To w nim, od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień X – 16.04.2018
Po śniadaniu przejazd do LORETO W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche.
Msza Święta. Przejazd do SAN MARINO – zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Zwiedzanie miasta. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg
Dzień XI -17.04.2018
Śniadanie, Przyjazd do PADWY. Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. ANTONIEGO, Msza Święta. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Przejazd do Polski. Nocny przejazd. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Cena obejmuje: Cena nie obejmuje:
• 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach *** • koszty realizacji programu – 60 euro
• 9 śniadań i 9 obiadokolacji
• przejazd komfortowym autokarem
z klimatyzacją, video
• pilota-przewodnika
• ubezpieczenie (NW, KL, OC)

ZAPISY I INFRORMACJE: Ks. Jerzy Łukowicz – tel. + 48 509 685 806, email: jerzy.lukowicz@interia.pl
Biuro Podróży Beskidvision SP.J. + 48 535 655 664, email: biuro@beskidvision.com.pl

Organizatorem Pielgrzymki jest:
Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2.
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226