PIELGRZYMKA DEKANATU ŻYWIECKIEGO DO BRAMY MIŁOSIERDZIA W KONKATEDRZE

Parafia Konkatedralna jest Bramą Miłosierdzia ustanowioną przez bp. Romana Pindla – ordynariusza diecezji bielsko – żywieckiej w Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia na świecie. Powoli dobiega końca Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Z tej okazji parafie dekanatu żywieckiego wraz ze swoimi duszpasterzami pielgrzymowali do „konfesjonału Żywiecczyzny”.

„Do dziękowania za św. Jana Pawła – „papieża miłosierdzia” – zachęcił bp Roman Pindel podczas sobotniej Eucharystii w żywieckiej konkatedrze. W ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji bielsko-żywieckiej odbyły się 22 października pielgrzymki do trzech kościołów jubileuszowych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia.
W homilii bp Pindel wyraził nadzieję, że osoby przekraczające Bramę Miłosierdzia – przypominającą o przeżywanym w Kościele roku jubileuszowym – znajdą natchnienie i inspirację do tego, by przystąpić do spowiedzi i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a następnie, by głosić i czynić miłosierdzie zwłaszcza wobec tych, którzy nie wiedzą, czym ono jest.

Proboszcz parafii żywieckiej ks. Grzegorz Gruszecki zauważył, że w żywieckiej świątyni nie tylko nominalnie funkcjonuje Brama Miłosierdzia, ale konkatedra jest Bramą Miłosierdzia, gdyż znajduje się tutaj stały konfesjonał dla wiernych całej Żywiecczyzny.
Liturgię z udziałem kilkudziesięciu księży i wiernych z dekanatów żywieckiego, łodygowickiego, jeleśniańskiego i radziechowskiego zakończyło specjalne nabożeństwo, na które złożyły się: wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważania, Koronka do Bożego miłosierdzia oraz błogosławieństwo eucharystyczne.” – info ze strony diecezji bielsko – żywieckiej.

zyw_milosierdzie-082 zyw_milosierdzie-008 zyw_milosierdzie-016 zyw_milosierdzie-060DSC_0271 DSC_0273 DSC_0279 DSC_0285 DSC_0308