Wspólnota na maj

D4bMaj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Bożej. Kiedy wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, zwracamy się do Matki Jezusowej. To jest tak, jak w rodzinie. Kiedy człowiek jest jeszcze dzieckiem i przeżywa okres, który potem z perspektywy lat będzie nazywał najpiękniejszym czasem życia, okres dzieciństwa – wtedy pierwszą i najbliższą, kochającą nade wszystko osobą jest dla niego matka. Podobnie jest w maju. Cała przyroda przeżywa jakby odnawiające się dzieciństwo. Człowiek poddaje się urokowi tego miesiąca i jest to najlepszy moment, by pomyśleć o Matce nas wszystkich – Maryi. Pisała przed laty Maryla Wolska: (…) Wszystko mówi dziś do Ciebie, Głosy ludzkie, kwietne, wietrzne i doczesne, i przedwieczne. Wszystko się u stóp Twych kaja, pąki w sadach, ziarna w glebie, Wszystko garnie się do Ciebie, Ty gwiaździsta Pani Maja…!

majowe wydanie Wspólnoty – maj 1

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •