SREBRNY JUBILEUSZ KS. GRZEGORZA GRUSZECKIEGO I 50 ROCZNICA URODZIN

21 maja podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 w parafii konkatedralnej wierni poszczególnych grup wyrazili swoją wdzięczność proboszczowi ks. Grzegorzowi Gruszeckiego. Była szczególna okazja ku temu: 50 rocznica urodzin i srebrny jubileusz 25 lat od święceń kapłańskich.

17 księży bielsko-żywieckich, którzy w 1992 roku podczas pierwszych święceń kapłańskich w historii diecezji, zostali prezbiterami, obchodziło 16 maja swój kapłański jubileusz. W bielskiej katedrze wspólnie koncelebrowali Mszę św. pod przewodnictwem bp. seniora Tadeusza Rakoczego, który ćwierć wieku temu w tym samym miejscu udzielił po raz pierwszy w dziejach nowej jednostki administracyjnej Kościoła w Polsce święceń diakonom z seminariów w Krakowie i Katowicach.

W imieniu księży wyświęconych 25 lat temu przez bp Tadeusza Rakoczego podziękował ks. Grzegorz Gruszecki, proboszcz parafii konkatedralnej w Żywcu. „Otrzymałeś wielką misję, by być pierwszym w sztafecie, który buduje Kościół bielsko-żywiecki. Nie tylko ten instytucjonalny, ale ten żywy – mistyczny, Chrystusowy” – podkreślił, wyrażając wdzięczność wobec swego konsekratora za jego wieloletnią posługę.
„Gorąco Ci chciałem osobiście podziękować za Twą wiarę: żywą i prostą wiarę pasterza, który ma świadomość swej słabości i wielkości Boga. I za pokorę, która nie boi się słowa przepraszam” – dodał, przypominając słowa św. Brata Alberta – „Nikt do nieba nie idzie sam”. „Idziemy razem. Kroczymy do tego Domu, w którym czeka na nas Ojciec” – powiedział.
W Mszy św. w bielskiej katedrze uczestniczyło siedemnastu księży wyświęconych 16 maja 1992 – ks. Stanisław Binda, ks. Tomasz Błachut, ks. Adam Ciapka, ks. Andrzej Ciesielski, ks. Jacek Gasidło, ks. Grzegorz Gruszecki, ks. Piotr Homel, ks. Bogusław Kaleta, ks. Lech Kalinowski, ks. Marian Kulik, ks. Piotr Liptak, ks. Janusz Płatek, ks. Jerzy Ryłko, ks. Mirosław Szewieczek, ks. Jacek Urbaczka, ks. Jan Waluś, ks. Marek Wróbel. – tekst i zdjęcia R. Karp KAI

DSC02385 DSC02386 DSC02387 DSC02397 DSC02398 DSC02400 DSC02406 DSC02407 DSC02414 DSC02416 DSC02417 DSC02423 DSC02431 rocz_rajcza_witko-066 rocz_rajcza_witko-165

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •