Przyrzeczenie Duchowej Adopcji

W dniu 04 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w naszej parafii, obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, 152 osoby złożyły przyrzeczenia, które zapoczątkowały Duchową Adopcję dzieci zagrożonych w łonie matki.

Modlitwa ta polega na odmawianiu każdego dnia, przez 9 miesięcy, jednej dziesiątki różańca świętego oraz specjalnej modlitwy, w intencji dziecka, które ma się narodzić, a którego imię jedynie Bogu jest wiadome. Modlitwa ta broni poczęte, ale niechciane dzieci przed śmiercią z rąk własnych rodziców. Rodziców, którym brak miłości do poczętego dziecka. Podjęcie tego uczynku miłosierdzia budzi solidarność, by zjednoczyć się w modlitewnej i materialnej pomocy dla zagrożonego życia. Niech modlitwa, którą podjęliśmy wyprosi tę łaskę, by każde poczęte dziecko było przyjmowane przez rodziców z miłością, a świat, w którym żyjemy był otwarty na dar życia i by społeczeństwa stanowiły prawa „za życiem”.

SONY DSCSONY DSCSONY DSC
SONY DSC
SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCdziecko 1

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •