Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która wyjątkowo w tym roku przypada na dzień 04 kwietnia, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. W tym dniu możemy podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego. W zakrystii Konkatedry i kościoła św. Krzyża można już otrzymać niezbędne materiały: świecę i ulotkę wraz z deklaracją. Przyrzeczenie Duchowej Adopcji będzie można złożyć w poniedziałek 04 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Konkatedrze. Należy wtedy zabrać ze sobą świecę i deklarację (wystarczy wpisać swoje imię).

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia, np. częsta spowiedź i Komunia św., czytanie Pisma Świętego, post, walka z nałogami, pomoc potrzebującym. Osoba decydująca się na adopcję duchową nie wie, kim jest „jej” dziecko, jego imię zna tylko Bóg.

duchowaadopcja3duchowaadopcja2

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •