„Przystańcie w drodze” – JUŻ 9 LUTEGO

Przystancie w drodze SONY DSC

 

 

 

 

 

Przystańcie w drodze – nowa inwestycja małżeńska

 Większość małżeństw dzień swojego ślubu wspomina z nutą rozrzewnienia i nostalgii. Rzadko  jednak nasze myśli zatrzymują się nad samym sakramentem który przyjęliśmy. W codzienności życia małżeńskiego nie potrafimy lub zapominamy czerpać z owoców tego sakramentu do budowania miłości.

Nierzadko intuicyjnie, w sposób nienazwany czujemy moc i działanie płynące z niego. W pędzie codzienności i wszystkich ważnych spraw do zrobienia, potrzebujemy chwili na refleksję. Właśnie wtedy gdy zwyczajnie jest nam, żonie i mężowi, ze sobą dobrze jest doskonały czas na zatrzymanie. Na to aby razem przystanąć w drodze.

Zbieg różnych zdarzeń, spotkanych ludzi, przeżytych chwil  i wspólnych poszukiwań zaowocował w nas pomysłem stworzenia takiego miejsca spotkań dla małżeństw. Tak jak łodzie gdy wypływają w rejs, po jakimś czasie znowu muszą zawinąć do przystani, do portu w którym zaczerpną wszystkiego czego potrzeba do dalszej wyprawy, tak i my potrzebujemy takiej małżeńskiej PRZYSTANI.

Szkolimy się i uczęszczamy na różne kursy, zwłaszcza zawodowe, aby doskonalić swój rozwój osobisty. Zbyt rzadko inwestujemy jednak środki do rozwoju naszej małżeńskiej więzi. A potem narzekamy i dziwimy się, że przestajemy się rozumieć.

Dobrze jest w takim razie zabrać na pokład, nie zależnie od wieku ‚małżeńskiego statku”, nową wiedzę. Warto poznać sposoby komunikacji miedzy żoną i mężem, odkryć jakie Bóg stworzył małżeństwo w raju, jaka wielka jest godność osoby-ciała kobiety i mężczyzny, jakim wielkim darem jest nasza seksualność, jakie otrzymaliśmy prezenty (łaski) od Boga ślubując sobie wzajemnie. Dobrze jest rozpoznać i nauczyć się małżeńskiego języka miłości, szczególnie tego dotyczącego zbliżenia seksualnego. Doceniać i celebrować przywilej jakim jest – akt małżeński. Budować świętość w codzienności.

Przystańcie w drodze to impuls dla żony i męża do szczególnego oddania współmałżonkowi dwóch godzin w piątkowe wieczory. Po całym tygodniu pracy mogą usiąść obok siebie, razem przy wspólnym stoliku i zobaczyć siebie na nowo. Jest to zobowiązanie, bardzo przyjemne, że pomimo różnych trudności które mogą się pojawić ja będę z Tobą w tym czasie, a Ty ze mną. Właśnie to bycie razem jest głównym celem tego wydarzenia. Treści i poruszane tematy mają być inspiracją do budować jedności i więzi małżeńskiej. Ona to właśnie stanowi podstawowe zadanie małżonków, żony i męża. Bo w tej właśnie więzi jest Chrystus.

„Podnoszenie swoich kwalifikacji” w budowaniu jedności małżeńskiej na poziomie ducha, psychiki i ciała to zadanie na długie lata. To czas budowania małżeńskiej duchowości. Czerpiąc z łask sakramentu jesteśmy w stanie prowadzić twórcze rozmowy, także kłótnie (jak mówił o tym papież Franciszek :)), nieustannie sobie przebaczać różne zranienia, obdarzać się czułością, flirtować i bawić się.

Potrafimy rozsądnie zarządzać zarobionym wspólnie pieniądzem, dzielić się , oszczędzać i wydawać . Nasza seksualność nie budzi w nas, żonie i mężu wstydu i zażenowania ale jest naszą małżeńska, czułą tajemnicą. Spotkanie naszych ciał w sposób szczególny może przecież cementować nasz związek.

Całe to inwestowanie we własne małżeństwo owocuje szczęśliwą kobietą-żoną i spełnionym mężczyzną-mężem. Na dodatek na przeciwności mamy wspólnego sprzymierzeńca- Jezusa Chrystusa który jest obecny w naszej małżeńskiej więzi miłości.

PRZYSTAŃCIE w drodze czeka na WAS małżonkowie.

Już 9 lutego rusza kolejna edycja tych spotkań w naszej parafii.

„Przystańcie w drodze” w pięknie odnowionej kawiarence „Przystań” :)

 Zapraszamy

Izabela i Roman Kwiatkowscy
Stowarzyszenia Komunia Małżeństw

Wspólnota Dobrej Nowiny

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •