Niedziela Biblijna w Katedrze

tydzień biblijny 2016W trzecią niedzielę wielkanocną rozpoczęliśmy VIII Tydzień Biblijny. Jest on poświęcony uwielbieniu Ojca, Syna i Ducha Świętego za największy dar, jakim jest Słowo, które od Boga pochodzi i do Boga prowadzi. Tegorocznym hasłem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w Imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5). W ten sposób nawiązujemy do hasła roku duszpasterskiego, mającego nam pomóc odkryć na nowo wielki dar nowego życia w Chrystusie, który każdy z nas otrzymał w sakramencie chrztu. Przeżywamy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, obchodząc także 1050 rocznicę chrztu Polski oraz okres wielkanocny, kiedy cieszymy się ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Te wydarzenia stają się doskonałą okazją do postawienia sobie pytanie o miejsce Jezusa w moim życiu. Odpowiedzi trzeba nam zawsze szukać w Bożym Słowie, które umożliwia poznanie Boga, ale także nas samych w świetle Objawienia, zapisanego na kartach Biblii.

W naszej parafii lektorzy i młodzież z Gimnazjum nr 2 przed Mszami o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 odczytywali  fragmenty Pisma Świętego. Po każdej mszy można było  dla siebie wylosować cytat z Biblii – Słowo, które kieruje do mnie SAM BÓG.

Fragmenty Pisma św. będą  także czytane w Tygodniu Biblijnym przed Mszami wieczornymi. Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie. Niech Słowo Boga JEST obecne w naszej wspólnocie.

 „Słowo Boże jest towarzyszem drogi dla rodzin przeżywających kryzys i wszelkie cierpienie.”

papież Franciszek

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •