MARSZ DLA ŻYCIA PO RAZ PIERWSZY W ŻYWCU

„Dziękujmy Panu Bogu za dar własnego życia, podziękujmy naszym rodzicom za to, że pozwolili się nam urodzić” – zaapelował bp Piotr Greger rozpoczynając Marsz dla Życia i Rodziny w Żywcu. W pochodzie, który 11 czerwca przeszedł po raz pierwszy ulicami miasta nad Sołą i Koszarawą, uczestniczyło około 2 tysięcy osób. Kilkukilometrową trasę do żywieckiego amfiteatru pokonały licznie przybyłe rodziny z małymi dziećmi, członkowie wspólnot z terenu Żywca, przedstawiciele Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła.
Pierwszy w historii Żywca Marsz dla Życia i Rodziny, którego głównym organizatorem była Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” z żywieckiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczął się na rynku od występów artystycznych.
Jak zaznaczył na wstępie ks. Grzegorz Gruszecki z konkatedry, niedzielna uroczystość Trójcy Przenajświętszej uświadamia, że Bóg jest rodziną. „Niech ten marsz będzie radosnym i pięknym manifestowaniem tego, że jesteśmy ludźmi, którzy dziękują Bogu za dar rodziny, którzy chcą modlić się o pokój, jedność rodzin i potrzebną siłę” – podkreślił proboszcz.

zdjęcia i tekst: R. Karp KAI

marszZywiec-009 marszZywiec-026 marszZywiec-031 marszZywiec-034 marszZywiec-064 marszZywiec-103 marszZywiec-130 marszZywiec-137 marszZywiec-141 marszZywiec-144 marszZywiec-150 marszZywiec-154 marszZywiec-163 marszZywiec-183 marszZywiec-190 marszZywiec-198 marszZywiec-209 marszZywiec-216 marszZywiec-231

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •