MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – MSZA W AMFITEATRZE ŻYWIECKIM

„Charyzmat Ruchu Światło-Życie jest mi bardzo bliski” – przyznał bp Piotr Greger, który 11 czerwca podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty sprawował Eucharystię w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem. Spotkanie zgromadziło liczne osoby, którym charyzmat ruchu oazowego jest bliski. Był to jednocześnie kulminacyjny moment jubileuszowych uroczystości z okazji 25-lecia działalności Ruchu w diecezji bielsko-żywieckiej.
Dzień Wspólnoty rozpoczął się na żywieckim rynku, skąd wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Biskup Piotr Greger, który przeszedł wraz z innymi w marszu, odprawił Mszę św. koncelebrowaną z udziałem m.in. moderatorów, byłego i obecnego Ruchu oazowego w diecezji oraz kapłanów zaangażowanych w krzewienie dzieła ks. Franciszka Blachnickiego.
W homilii bp Greger przypomniał, że całe życie chrześcijańskie toczy się pod znakiem obecności Trójcy Świętej, zachęcił, by uchwycić wielką i cudowną naukę życiową, jaka płynie z prawdy o Trójcy. „Tajemnica ta jest najwyższą afirmacją, że możemy być różni, jeśli chodzi i posiadane cechy, a zarazem równi pod względem godności. To jest lekcja na temat tego, że można się różnić kolorem skóry, kulturą, płcią, rasą czy religią, a jednak dzielić tę samą godność osoby ludzkiej” – dodał.marszZywiec-289 Zdjęcia i tekst Robert Karp KAI

marszZywiec-301 marszZywiec-315 marszZywiec-320 marszZywiec-322 marszZywiec-324 marszZywiec-330 marszZywiec-333 marszZywiec-334 marszZywiec-339 marszZywiec-342 marszZywiec-345 marszZywiec-355 marszZywiec-359 marszZywiec-361 marszZywiec-373 marszZywiec-388 marszZywiec-433 marszZywiec-454 marszZywiec-457 marszZywiec-510

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •