II BESKIDZKA PASJA W ŻYWCU

„Beskidzka Pasja” wystawiona została po raz drugi w historii Żywca przez aktorów amatorów w amfiteatrze „Pod Grojcem” w Projekcie Rozkręć Wiarę. Widowisko wyreżyserowane przez aktora Eugeniusza Jachyma, obejrzało 9 kwietnia około 2,5 tys. widzów, którzy nagrodzili około 50 artystów-amatorów gorącą owacją na stojąco
„Beskidzka Pasja” rozpoczyna się scenami obrad sanhedrynu, a następnie obrazem Wieczerzy Pańskiej. Publiczność zobaczyła też kolejne odsłony ewangelicznego dramatu: zdradę Judasza, modlitwę w Ogrójcu i pojmanie Jezusa, zaparcie się Piotra, sąd Piłata, Drogę Krzyżową i złożenie w grobie. Droga Krzyżowa wiodła po schodach amfiteatru wśród wzruszonych widzów. Moment ukrzyżowania został zainscenizowany na koronie amfiteatru. Widowisko kończy scena Zmartwychwstania.
Tak jak dwa lata temu w rolę Jezusa wcielił się wikariusz konkatedralnej parafii i pomysłodawca całego przedsięwzięcia ks. Grzegorz Kierpiec, który po przedstawieniu nie krył radości, że wszystko się udało, oraz że coraz więcej osób przychodzi zobaczyć artystyczny efekt wielogodzinnych prób , jakie poprzedziły niepowtarzalną premierą.
Na scenie pojawił się także inny ksiądz z parafii Narodzenia NMP w Żywcu ks. Jerzy Łukowicz, który się wcielił w Nikodema. Sam reżyser, Eugeniusz Jachym, zagrał Judasza.
Słowa podziękowania i wdzięczności za dostarczone przeżycia wyraził pod adresem aktorów burmistrz miasta Antoni Szlagor, a ks. proboszcz Grzegorz Gruszecki przypomniał, że pasja oznacza także wielki zapał, potrzebny, by takie imponujące przedsięwzięcie zrealizować.
Za scenografię i kostiumy odpowiedzialna była Katarzyna Buszydlik. Muzykę przygotowała s. Jolanta Marek. – czytamy na stronie diecezji bielsko – żywieckiej. Zdjęcia:

2

120170409_pk_kd124Facebook@OkiemFotoreportera  3

4 5 6 7 8 9 10 11 22 33 44 55 66 77 88 89 99 44444 a bb ccc d df dg f fg g gb h hhhh hjk nmmk nnnn q qqqq s ss sssss v vbn vv we x xc z zxc

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •