Dzień skupienia Dzieci i Młodzieży Maryjnej z Żywiecczyzny i koncert Lazarystów

„Błogosławieni miłosierni..” to jedno z haseł spotkania jakie odbyło się 26 września 2015r. w naszej  Auli Domu Katolickiego. Swój dzień skupienia miały Dzieci i Młodzież Maryjna z Żywiecczyzny. Drugim hasłem było: „Wincentianie wierni miłosierdziu”. Już kilka dni przed ŚDM za rok,  wiele osób przybędzie bowiem na Wincentyńskie Dni Młodych, by w duchu św. Wincentego a Paulo zacząć te wspaniałe dni na które przygotowuje się cała Polska ale i świat. Na przedpołudniowym spotkaniu wykłady mieli zaproszeni goście. Jednym z nich był Ks. Łukasz Lach z Leśnej , który przybliżył zgromadzonym loga Wincentyńskich Dni Młodych i Światowych Dni Młodzieży – ich powstanie różnice i podobieństwa. Drugim gościem był Ks. Jacek Kuziel CM – Dyrektor krajowy Dzieci i Młodzieży Maryi, który opowiadał o lipcowym Zgromadzeniu Generalnym Stowarzyszenia. Jako kolejna swój czas miała s. Agnieszka Dutka SM- radna krajowa, która przypomniała nam trochę historię Stowarzyszeni. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Ola Żołyńska-była przewodnicząca Dzieci i Młodzieży Maryi w Polsce.

Podczas Eucharystii o godz.11  modliliśmy się m.in. o realizowanie miłosierdzia dla nas każdego dnia. Po Pokarmie Duchowym, znalazł się również czas na coś dla brzuszka –wspólnota z Leśnej zorganizowała nam pyszny obiadek w postaci bigosu 😉

Kolejnym ważnym punktem naszego skupienia były spotkania w 3 grupach wiekowych na temat realizowania przez nas miłosierdzia dziś.

W ramach przygotowania do ŚDM po południu przybyła młodzież z innych wspólnot żywieckich oraz okolicznych miejscowości, by wziąć udział w koncercie LAZARYSTÓW- zespołu kleryckiego ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Koncert rozpoczął się punktualnie o 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Podczas tego wydarzenia mogliśmy także wysłuchać świadectwa życia kl. Krzysztofa o jego powołaniu oraz Filipa – męża i ojca i jego drodze do Boga. W czasie koncertu można było również wesprzeć ŚDM i zakupić anioła, miodzik czy czekoladę.

Oby to spotkanie wydało dobre owoce dla naszych wspólnot. Niech Maryja przez Jezusa działa w naszych sercach. Cześć Maryi!

DSC_0307 DSC_0301 DSC_0209 DSC_0199 DSC_0187 DSC_0100 DSC_0067 DSC_0065 DSC_0054 DSC_0035 DSC_0317 DSC_0344 DSC_0351 DSC_0379 DSC_0423 DSC_0054

A to link z kawałka utworu „Abba Ojcze: 🙂

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •