22 ROCZNICA POBYTU ŚW. JANA PAWŁA II W ŻYWCU

„Modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Żywcu zakończyła 22 maja uroczystości upamiętniające wizytę papieża w tym mieście. Z tej okazji w żywieckiej konkatedrze bp Roman Pindel, który przeżywał tego dnia 34. rocznicę święceń kapłańskich, przewodniczył Eucharystii. Był to jednocześnie kulminacyjny moment zakończonego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. (…) Wśród kapłanów celebrujących liturgię wraz z biskupem nie zabrakło jego kolegów rocznikowych, którzy 34 lata temu przyjęli święcenia kapłańskie: ks. Jana Figury z parafii św. Stanisława w Andrychowie, ks. Zbigniewa Bizonia z parafii św. Jana Chrzciciela w Choczni oraz ks. Wiesława Cygana z parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Biskup usłyszał też słowa życzeń od samorządowców żywieckich i organizatorów TKCh.
Po Eucharystii kapłani i wierni modlili się pod pomnikiem Jana Pawła II, znajdującym się pod żywiecką dzwonnicą – miejscu, gdzie papież Polak w 1995 roku spotkał się z mieszkańcami Żywca i pielgrzymami z innych zakątków Żywiecczyzny. Złożono wieńce i kwiaty oraz zapalano znicze. „Barkę” i inne pieśni zaśpiewał i zagrał Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Pilsko” z Żywca.
Wizyta papieska w Żywcu w 1995 roku była najważniejszym wydarzeniem w ponad 700-letniej historii miasta. W swoim wystąpieniu Karol Wojtyła zwrócił się do przedstawicieli świata władzy, polityki i mediów, aby dbali o wartości chrześcijańskie oraz przestrzegali praw człowieka. Jan Paweł II modlił się w żywieckiej konkatedrze, przewodniczył także Liturgii Słowa, w której brało udział około 20 biskupów i ponad 20 tys. wiernych. Ojciec Święty odebrał od przedstawicieli władz Żywca tytuł honorowego obywatela miasta.” Tekst i zdjęcia R. Karp KAI

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Udostępnij:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •