REMONT KOŚCIOŁA ŚW. KRZYŻA

thQ0N880IB

W ubiegłym tygodniu zostały odebrane prace związane z bieżącą konserwacją dachu kościoła św. Krzyża. Komisja, w skład której weszli: przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach, Konserwator Zabytków, Architektury i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko – Żywieckiej, tutejszy Administrator parafii wraz … Czytaj dalej

Z ŻYCIA PARAFII KONKATEDRALNEJ – ks. Grzegorz Gruszecki

DSC_0467

Zapraszamy naszych parafian i wszystkich czytelników do wysłuchania cyklicznych audycji na temat życia parafii konkatedralnej w Żywcu. Proboszcz ks. Grzegorz Gruszecki na falach radia diecezjalnego Anioł Beskidów opowiada o planach i nowych inicjatywach duszpasterskich parafii.  

PRZYJĘCIE CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

st-ds-850x480

W ogólnopolskiej uroczystości Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana wzięła udział liczna grupa wiernych z parafii konkatedralnej w Żywcu. Dwoma autokarami wierni udali się do Krakowskich Łagiewnik. Na początku wszyscy wysłuchali konferencji naszego ordynariusza bp. Romana Pindla. „Następnie po Eucharystii Przewodniczący … Czytaj dalej

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA

DSC_0469

Seminarium Odnowy Życia to czas szczególny dla osób, którzy uważają, że są daleko od Boga, dla tych,” ni zimnych, ni gorących” i dla tych, którzy chcą pogłębić swe życie duchowe. Głównym celem jest rozpalenie na nowo fascynacji chrześcijaństwem ,rozumianym jako … Czytaj dalej

ZAMKNIĘCIE BRAMY MIŁOSIERDZIA W ŻYWIECKIEJ KONKATEDRZE

DSC_0446

W niedzielę 13 listopada symbolicznego zamknięcia Bramy Miłosierdzia dokonał biskup senior Tadeusz Rakoczy. Uroczystość zgromadziła licznie naszych parafian, w śród których znalazła się Asysta Żywiecka i 20 Róż Koronkowych. Róże te powstały w naszej parafii w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Brama Miłosierdzia została zamknięta, … Czytaj dalej