Spływ kajakowy Giby 2016

20160711_133059

W dniach od 8 do 18 lipca młodzież uczestniczyła w corocznym spływie kajakowym. W tym roku płynęliśmy Czarną Hańczą, Rospudą i Marychą. Odwiedziliśmy także Suchowolę, Sokółkę, Bohoniki i Augustów Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały czas! I cóż zapraszamy za rok … Czytaj dalej

DNI W PARAFII – ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Image

dniJuż w środę wieczorem, dojadą uczestnicy z Kolumbii, Hiszpanii, Rosji, Niemiec i Austrii, którzy spędzą ten czas na terenie naszej parafii i dekanatu.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy.

22. lipiec – piątek – Zmiana!!!  Nowa godzina modlitwy porannej

godz 10:00 – 10:15 Modlitwa

godz 11:00 Msza św. w amfiteatrze

godz 21:00 – Apel Jasnogórski

 

23. lipiec – sobota

godz 9:00 Msza św. – kościół Chrystusa Króla w Żywcu –Sporyszu

godz 13-18 „Fiesta Młodych – Poznajmy się” – Dębina

godz 19:00 do 22:00  – koncert uwielbienia – „Overcome” i „Domenica”’ MCK

 

24. lipiec – niedziela

godz 11:15 – Msza św.

 

25. lipiec – poniedziałek

godz 9:00 – 9:45 Modlitwa, pożegnanie

Święto Policji – msza św. w katedrze

IMG_7517

W dniu 14 lipca 2016 r. o godz. 11.00 Mszą Świętą odprawioną w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu rozpoczęło się Święto Policji. Mszy św. przewodniczył ks. infułat Władysław Fidelus, który wraz z o. Bogdanem Kocańdą z Rychwałdu modlił się … Czytaj dalej

Wakacyjne wspomnienia z Gargano

IMG_7413

W dniach 25 czerwca do 05 lipca rodziny z naszej parafii przebywały na wakacjach we Włoszech na Półwyspie Gargano ciesząc się na codziennie krystalicznym morzem, rajskimi zatoczkami, przepięknymi piaszczystymi plażami, nad którymi górują malownicze wapienne skały. Oprócz codziennego plażowania odwiedziliśmy … Czytaj dalej

Miesięcznik Wspólnota na lipiec

IMG_6726

Czas wolny służy umacnianiu społecznych więzi, zwłaszcza rodzinnych. Kościelne dokumenty wskazują, iż czas ten poświęcony świętowaniu buduje eklezjalną wspólnotę. Według chrześcijańskiej tradycji winien być przynajmniej w pewnej części poświęcony zaangażowaniu na rzecz osób znajdujących się w potrzebie: chorych, niepełnosprawnych, samotnych. … Czytaj dalej

Zakończenie roku formacyjnego DK

SONY DSC

Już od pewnego czasu w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, cała Wspólnota Domowego Kościoła, spotyka się na wspólnej Eucharystii o godz. 18.00 w Konkatedrze. Na ten wyjątkowy czas modlitwy zapraszamy zawsze także pozostałe  małżeństwa i rodziny z naszej parafii. Czerwcowe spotkanie … Czytaj dalej

Żywiec wspiera misjonarza z Jamajki

Gallery

This gallery contains 100 photos.

W naszej parafii w niedzielę 12 czerwca odbył się Misyjny Dzień Dziecka. Głównym gościem wydarzenia był ks. Łukasz Szweda od kilku lat pracujący na placówce misyjnej w Seafort Town na Jamajce. „Jamajka jest dziwnym krajem. Przewodniki piszą o największym zagęszczeniu różnych wyznań … Czytaj dalej

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

SONY DSC

Wspólnoty Róż Żywego Różańca, już po raz czwarty, spotkały się w pierwszą sobotę czerwca na swojej dorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymce w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła ponad 20 tysięcy uczestników – więcej niż w poprzednich latach. Na tym spotkaniu … Czytaj dalej