Wyprawa rowerowa do Maroka

Rozkręć Wiarę 2014. Pięć tysięcy kilometrów w ciągu 40 dni zamierza pokonać grupa uczestników pielgrzymki rowerowej z Żywca na Saharę. Dziś pożegnał ich m.in. ks. bp. Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Jutro o świcie wyruszą w drogę.  1/45  Ida … Czytaj dalej

Rozważanie biblijne – XII Niedziela Zwykła

biblia1

  Rozważanie biblijne… 22 czerwca 2014 r. – Dwunasta Niedziela zwykła [Beata Kucharczyk]   Pierwsze czytanie: Jr 20, 10-13 Pan uratował życie ubogiego z ręki złoczyńców Psalm responsoryjny: Ps 69 (68), 8-9. 10 i 14ab. 17 i 33 34-35 (R.: … Czytaj dalej

WAKACYJNA SŁUŻBA LEKTORÓW

UWAGA LEKTORZY – SŁUŻBA w WAKACJE: SŁUŻBA w WAKACJE – INSTRUKCJA 1. Służymy: jeden – CAŁY tydzień w lipcu i jeden w sierpniu: od poniedziałku do soboty na wyznaczonej godzinie: np. w pierwszym tygodniu: od 30 czerwca do 5 lipca … Czytaj dalej

Nasi nowi Ceremoniarze i Lektorzy

LEKTORZY

Dziękuję Panu Bogu za dar nowych ceremoniarzy i gratuluję Rodzicom nowych ceremoniarzy: Artura Maślanki, Sebastiana Bigosa, Szczepana Pieronka, Leona Kwiatkowskiego, Grzegorza Piekarskiego, Tomasza Szczepaniaka oraz nowych lektorów: Dawida Czerneckiego, Michała Nosalika, Maćka Urbańca, Jakuba Cygoń, Artura Droździka, Mikołaja Haręży, Maćka … Czytaj dalej

WYJAZD NA SPARTAKIADĘ

spartakiada 2014

NASI LEKTORZY i MINISTRANCI WEZMĄ UDZIAŁ XI DIECEZJALNEJ SPARTAKIADZIE LEKKOATLETYCZNEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJII BIELSKO-ŻYWIECKIEJ IM. HENRYKA PUZONIA – ZABRZEG, 18 CZERWCA 2014 7.00 – Zbiórka i wyjazd spod naszej Katedry 8.30 – Zbiórka przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Józefa … Czytaj dalej

REKOLEKCJE z LOLKIEM

lolek

1. Przewodnikiem poprzez nasze rekolekcje będzie święty Jan Paweł II 2. W tym roku proponujemy: Ośrodek wczasowo – kolonijny „Ania” w Łebie ul. Kolonijna 2 84 – 360 Łeba Telefon : 59 866 21 32 / 3. Wyjazd 8 sierpnia … Czytaj dalej

Bp Greger w Katedrze Żywieckiej: napełnienie Duchem Świętym czyni z nas ludzi niezawodnej nadziei

greger

 Do rachunku sumienia opartego na analizie skutków działania w życiu osobistym owoców Ducha Świętego zachęcał bp Piotr Greger, który w nocy 7 czerwca sprawował Mszę św. w żywieckiej konkatedrze na zakończenie wigilii Pięćdziesiątnicy. Liturgię poprzedził koncert ewangelizacyjny przeplatany świadectwa ludzi żyjących … Czytaj dalej

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

W sobotę 7 czerwca br. o godz. 19.00 w Konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu rozpocznie się wieczór wigilii Zesłania Ducha Świętego. Wszystko poprzedzone zostanie koncertem ewangelizacyjnym zespołu Cheled. Każdego roku w wigilię Zesłania Ducha Świętego mieszkańcy Żywca i okolic wychodzili … Czytaj dalej