Start - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witamy na stronie parafii

Witamy!

Konkatedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu – świątynia zbudowana w XV wieku. z wysoką wieżą, ozdobiona u szczytu galerią, rozbudowana w latach 1582-1583. Wśród cennych dzieł gotycka płaskorzeźba Zaśnięcia Matki Boskiej z około 1500. Wystrój wnętrza barokowy. Dawniej kościół parafialny, od 1992 konkatedra diecezji bielsko-żywieckiej.

18 Cze

PIELGRZYMKA DO OŁOMUŃCA

6 czerwca br. Róże różańcowe z naszej parafii,…
18 Cze

MISJONARZ Z TANZANI W ŻYWCU

Młodzieżowy Wolontariat Misyjny serdecznie…
18 Cze

KSIĘGA INTENCJI GRUPY ROZKRĘĆ WIARĘ

Już po raz ósmy Grupa Rozkręć Wiarę wyrusza na…
Więcej wydarzeń »

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ W KALWARII

czerwiec 08, 2018
Dzieci, które przeżywały rocznicę przyjęcia Komunii Świętej uczestniczyły wraz ze swymi opiekunami ks. Mateuszem Wojtusiakiem i ks. Jackiem Moskalem w Kalwarii Zebrzydowskiej w tradycyjnej pielgrzymce.

MARSZ DLA ŻYCIA W ŻYWCU

czerwiec 08, 2018
Zywiec zmniejszony 211x300
W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji…

DUCHOWA REWOLUCJA

czerwiec 08, 2018
Na ostatnia
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie ewangelizacyjne pod tytułem „Duchowa Rewolucja” zorganizowane dla młodzieży. Spotkanie rozpoczniemy 30 maja o godzinie 9 w żywieckim amfiteatrze szczegóły w gablotce, gazetce parafialnej i na stronie internetowej.
Więcej aktualności »